We fnatic trwa próba reanimacji trupa. Zespół ze względu na słabe wyniki zdecydował się na zakontraktowanie nowego gracza – Peppe „Peppzor” Boraka.

18-latek jednak nie zastąpi nikogo z obecnego składu, a będzie pełnił rolę szóstego gracza. Decyzja ta jest zrozumiała – zespół przeżywa kryzys, a odejście flushy tylko powiększyło problemy, które już trapiły Szwedów. Obecnie fnatic jest bliskie wypadnięcia z TOP20 rankingu HLTV, co gorsza, nie widać perspektyw na poprawę. Nowy gracz – Jack „Jackinho” Strom Mattson nie wprowadził do drużyny odpowiedniej świeżości.

To jednak również się zmienia. Wraz z przyjściem Peppzora ogłoszono również inną zmianę w zespole – Jackinho przejmie rolę głównego snajpera drużyny. Od lat tę funkcję pełnił Jesper „JW” Wecksell, zawodnik jednak zrzekł się swojego miejsca i od teraz będzie zwykłym rifflerem. Być może te wewnętrzne zmiany będą wystarczającym impulsem, by osiągać lepsze wyniki.

Kim jest z kolei Peppzor? 18-latek dotychczas nie wybił się na europejskiej scenie CS:GO. Jesienią zaliczył epizod w Lilmixie, grywał później w innych składankach ze swojego kraju. Fnatic będzie pierwszą, poważną przygodą Boraka w esportowym świecie. Na razie będzie on pełnił rolę zmiennika, szóstego gracza. To odważna decyzja zważając na to, że dotychczasowi trendsetterzy, czyli Vitality i Natus Vincere, wycofały się z tego pomysłu.

Skład fnatic prezentuje się następująco:

  • Sweden Jesper „⁠JW⁠” Wecksell
  • Sweden Freddy „⁠KRIMZ⁠” Johansson
  • Sweden Ludvig „⁠Brollan⁠” Brolin
  • Sweden Maikil „⁠Golden⁠” Selim
  • Sweden Jack „⁠Jackinho⁠” Ström Mattsson
  • Sweden Peppe „⁠Peppzor⁠” Borak (zmiennik)
    Sweden Andreas „⁠Samuelsson⁠” Samuelsson (trener)