Chris „chrisJ” de Jong został wypożyczony z mousesports do FunPlus Phoenix. Legendarny zawodnik już dziś zadebiutuje w nowej drużynie!

Chris „chrisJ” de Jong od zawsze kojarzony jest z koszulką mousesports. Wszystko przez to, że spędził w tej organizacji ponad 7 lat. To niesamowicie długi okres, podczas którego przeżywał zarówno te dobre, jak i złe momenty. Do tych pierwszych przede wszystkim może zaliczyć końcówkę 2019 roku, gdy z ekipą zwyciężał turniej za turniejem. Zdecydowanie gorzej było natomiast w minionym sezonie, przez co ostatecznie w zespole doszło do zmiany, która go dotknęła.

Myszy postanowiły wyciągnąć rękę do Frederika „acoR” Gyldstranda, który był wcześniej związany z MAD Lions. Wraz z jego dołączeniem zabrakło miejsca w formacji dla de Jonga, który musiał zająć się poszukiwaniem nowego domu. W sieci zaczęły pojawiać się doniesienia, z których wynikało, że Chris zasili FunPlus Phoenix. Tak się faktycznie stało. Gracz trafił do FPX na zasadzie wypożyczenia. Możemy się jednak domyślić, że prędzej czy później dojdzie do stałej współpracy.

Debiut chrisaJ w innych barwach nastąpi już dziś. Drużyna z weteranem CS-a na pokładzie o 15:00 zmierzy się z Evil Geniuses w ramach DreamHack Open January 2021. Przypominamy, że pula nagród europejskiej odsłony zmagań wynosi $70 000, a na liście uczestników znaleźli się jeszcze m.in. reprezentanci BIG Gambit.

Skład FunPlus Phoenix na ten moment wygląda tak:

  • Slovakia Martin „STYKO” Styk
  • Finland Jesse „zehN” Linjala
  • Denmark Asger „farlig” Jensen
  • Montenegro Pavle „maden” Bošković
  • Netherlands Chris „chrisJ” de Jong
  • Sweden Jonatan „Devilwalk” Lundberg – trener