Prawdopodobnie każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zapomnieć hasła do jakiegoś konta. Chrisa „chrisJa” de Jonga drobna skleroza kosztowała jednak w pewnym momencie kilkaset tysięcy złotych.

Na swoim Twitterze chrisJ pochwalił się faktem, że swego czasu, w 2015 roku zakupił jednego Bitcoina za zaledwie 200 euro. Holenderski gracz w tej chwili powinien więc być ogromnym szczęśliwcem, który w zanadrzu posiada niemałą kwotę. I prawdopodobnie by tak było, gdyby nie fakt, że Chris zapomniał do swojego konta hasła i w żaden sposób nie jest w stanie spieniężyć kryptowaluty.

Podobnych sytuacji na świecie było już wiele. Odzyskanie hasła do tak zwanego „IronKeya” jest arcytrudne, a wręcz niemożliwe.  Twórca Bitcoin Satoshi Nakamoto w momencie tworzenia całego przedsiębiorstwa postanowił dać swoim użytkownikom całkowitą anonimowość. Firma Bitcoin w żaden sposób nie przechowuje więc haseł swoich klientów, ani żadnych nicków. Miało to na celu zabezpieczyć środki finansowe interesantów przed rządami różnych państw autorytarnych, ale i nie tylko.

Szansa, że chrisJ kiedykolwiek odzyska swojego Bitcoina jest więc niewielka, no, chyba że sam przypomni sobie swoje zapomniane hasło. Były zawodnik MOUZ zażartował nawet, że z zadowoleniem spogląda obecnie na spadające ceny kryptowaluty, gdyż nie musi martwić się, że stracił 60 tysięcy dolarów, a jedynie 30.