Gigantyczny portal social media, nazywany przez niektórych chińskim odpowiednikiem Facebooka – Weibo, być może niedługo zakontraktuje skład CS:GO.

Społeczność Counter-Strike'a w Chinach rośnie i to w dość pokaźnym tempie. Na początku lutego przedstawialiśmy dokładne liczby, wszak w niektórych regionach Państwa Środka, liczba osób cieszących się z CS:GO wzrosła nawet kilkukrotnie. Rosnąca popularność miałaby zwrócić uwagę giganta chińskich social mediów – Weibo, który pod koniec ubiegłego roku poinformował o prawie 500.000 aktywnych użytkownikach. Według doniesień, firma na zamiar zainwestować w drużynę CS:GO.

Nowy skład miałby się składać z byłych graczy EHOME oraz Invictus, a jego gwiazdą zostałby szesnastoletni talent Jason „f0rsakeN” Susanto. Z pewnością wielu kojarzy ten nick przez aferę z cheatującym graczem na turnieju w Indiach, lecz jest to inny zawodnik. f0rsaken z Indonezji mimo bardzo młodego wieku, zdążył zwrócić na siebie uwagę. W swojej karierze rozegrał 82 mapy zarejestrowane przez HLTV, na których wykręcił rating 1.13, czyli na poziomie światowych gwiazd.

Cały zespół miałby wyglądać następująco:

  • China QingHui „FIOURN” Kong
  • Taiwan, Province of China Tzu-Chi „Marek” Huang
  • Russian Federation Egor „killmatic” Storozhok
  • China ZhiTao „Drea3er” Zhang
  • Indonesia Jason „f0rsakeN” Susanto