Zgodnie z oczekiwaniami to był łatwy, szybki i przyjemny mecz. Evil Geniuses wygrali 2:0 z ViCi Gaming i tym samym pozostali w grze o turniej główny IEM Cologne 2021.

  • China Vici Gaming 0:2 United States Evil Geniuses (Inferno 5:16, Mirage 5:16)

Inaczej ten mecz nie mógł wyglądać. Evil Geniuses bardzo dobrze weszli w spotkanie, wygrywając pierwsze siedem rund na Inferno. Była w tym spora zasługa MICHA, który na pistoletówce ustrzelił aż cztery głowy przeciwnika. W kolejnych rundach do Polaka dołączyli dobrze grający Amerykanie – oBo i Brehze. Efekt? Pierwsza połowa zakończona zwycięstwem 10:5. Po zmianie stron, kiedy EG przystąpiło do ataku, ViCi było już kompletnie bezradne. W rezultacie Inferno zakończyło się w błyskawicznym tempie, wynikiem 16:5. Sam MICHU zakończył lokację z wynikiem 16-8 i ratingiem 1.36.

Rywalizacja przeniosła się na Mirage'a, gdzie początkowo oglądaliśmy zdecydowanie bardziej wyrównane spotkanie. Chińczycy w pewnym momencie potrafili nawet wyrównać stan 3:3. Był to jednak ostatni, tak pozytywny moment dla ViCi, a od 7. rundy na serwerze rządzili tylko gracze EG. Geniusze prezentowali bardzo wyrównany poziom, tak równy, że niemożliwym byłoby wyróżnienie tylko jednego gracza. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla amerykańsko-europejskiego składu. Po zmianie stron Azjaci starali się wrócić do rywalizacji i najprawdopodobniej grali swojego najlepszego CSa w tym spotkaniu, nieco polepszając swoją sytuację punktową. To było jednak nadal zdecydowanie za mało na tak prezentujące się EG, które grało bardzo dobrze zespołowo i nie miało problemów z wygrywaniem rund „force” na samych pistoletach. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Brehze'a i spółki 16:7. Sam MICHU zanotował na Mirage'u 19 fragów i 13 śmierci, a jego rating wyniósł 1.31, dając średni wynik na poziomie 1.32. O dziwo, był to i tak najsłabszy wynik w zespole – na równi z CeRqiem.

Evil Geniuses czeka dzisiaj jeszcze jeden mecz – w 2. rundzie drabinki przegranych. Ekipa MICHA zagra z mousesports o awans do turnieju głównego IEM Cologne. Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:00.