Przed nami drugi dzień Charleroi Esports. Dzisiaj poznamy wszystkie rozstrzygnięcia w fazie grupowej. O godzinie 17:00 powinien rozpocząć się mecz Virtus.pro z G2 Esports.

Pierwszy dzień Charleroi Esports zakończył się sukcesem Vitality i Epsilon. Oba te zespoły wywalczyły awans do półfinału i dzisiaj mogą z boku przyglądać się zmaganiom. Sześć pozostałych ekip ponownie pojawi się na serwerach, by rywalizować o pozostałe miejsca w play-offach.

Sobota w Belgii rozpocznie się od spotkań eliminacyjnych. Wczorajsze niepowodzenia najpierw spróbują zmazać LDLC oraz FrostFire, które znajdują się w grupie A. Na godzinę 17:00 zaplanowany jest za to start meczu grupy B, gdzie Virtus.pro podejmie G2 Esports. Polacy byli bardzo blisko odniesienia zwycięstwa w swoim pierwszym pojedynku, lecz utracili całą przewagę nad GamerLegion w decydujących rundach. Zdobycie czternastu punktów przy dwóch przegranych pistoletówkach może jednak napawać optymizmem, lecz wydaje się, że dziś na naszych rodaków czeka rywal z wyższej półki. Potknięcie z Epsilon nie może przekreślać ekipy shoxa, która przecież dobrze radziła sobie w tym składzie w rozgrywkach internetowych.

W meczach decydujących o wyjściu z grupy czekają już Sprout i GamerLegion. Spotkania otwierające zakończyły się triumfami tych formacji, lecz pierwsza próba wywalczenia awansu była niepowodzeniem. Oto cały harmonogram drugiego dnia turnieju:

  • 14:00 – Malaysia FrostFire vs France LDLC
  • 17:00 – France G2 Esports vs  Poland Virtus.pro
  • 20:00 – Germany Sprout vs FrostFire/LDLC
  • 23:00 – European Union GamerLegion vs G2/Virtus.pro

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Charleroi Esports możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Mecze z polskim komentarzem transmitowane są na tym kanale.