Vitality rozpoczęło tę serię sporymi tarapatami jednak zdołali się z nich wykaraskać. Sprout nie było w stanie zagrozić oponentom na drugiej mapie, przez co musieli zadowolić się środkowym miejscem na podium.

Germany Sprout

0

Faza pucharowa
Charleroi Esports
Wielki Finał

Inferno
(11:4; 1:12)

Cache
(3:12; 3:4)

France Vitality

2

Inferno

Sprout rozpoczęło spotkanie od wygranej pistoletówki, po której Vitality zdecydowało się zagrać aż dwie rundy ekonomiczne. Dzięki temu podczas pierwszego fulla zakupiło snajperkę oraz każdy zawodnik wyposażył się w komplet granatów, a to przełożyło się na skuteczną defensywę. Spiidi podczas następnego ataku zaliczył fenomenalną akcję dwóch na jednego, broniąc podłożonej bomby na obszarze bombowym B. Kolejne wejście na B trwało zbyt długo, przez co Vitality wywalczyło sobie punkt dysponując gorszym wyposażeniem. Ale później Sprout wielokrotnie obnażało luki w defensywie na strefie detonacji B, gdzie nawet trójka Francuzów nie potrafiła odeprzeć ataku oponentów. NBK i spółka przy wyniku 10:3 zdecydowało się wziąć przerwę taktyczną i omówić popełniane błędy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4.

Vitality odpowiedziało w drugiej pistoletówce, odrobinę ułatwiając sobie odrabianie strat. Sprout również zdecydowało się zagrać dwie rundy ekonomiczne, lecz im nie udało się odpowiedzieć podczas pierwszego fulla. Dzięki temu Pszczoły wyrównały wynik, a co ciekawe, zawodnicy z Francji bardziej koncentrowali się na obszarze bombowym A. Niemcy stracili swoją przewagę wraz płynnością finansową, lecz zdołali wywalczyć wynik 12:12 na samych pistoletach. Jednak francuska ofensywa okazała się zbyt mocna. Vitality wygrało mapę wybraną przez przeciwnika wynikiem 12:16.

Cache

Sprout wygrało drugą pistoletówkę oraz kolejną potyczkę. Tym razem Vitality zdecydowało się zagrać fulla już w trzeciej rundzie i to przyniosło im udaną odpowiedź. Niemcy zostali wytrąceni z rytmu, przez co długo nie mogli znaleźć sposobu na skuteczne przełamanie defensywy przeciwników. Niezależnie od tego jaki obszar bombowy chcieli atakować oraz jakie tempo sobie narzucili, Sprout nie mogło znaleźć przepisu na sukces. Defensywa Pszczół była wręcz żelazna, lecz Francuzi na chwilę opuścili garnę w trzynastej rundzie zezwalając rywalom na zdobycie trzeciego „oczka”. Było to ostatnie słowo denisa i spółki przed zmianą stron, która zakończyła się wynikiem 3:12.

Druga pistoletówka również wpadła na konto niemieckiej formacji. Podczas pierwszego fulla Vitality szczególnie pokazał się… denis ze Sprout, który podczas obrony obszaru bombowego A ustrzeliła ACE'a. Jednak już w kolejnej rundzie Francuzi zdołali przełamać krótką passę rywali i odzyskali inicjatywę w meczu. Spotkanie zakończyło się chwilę później wynikiem 6:16.

Wszystkie najpotrzebniejsze informacje na temat turnieju Charleroi Esports możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej. Mecze z polskim komentarzem transmitowane są na tym kanale.