W dzisiejszym dniu o awans do fazy play-off z pierwszego miejsca walczyły drużyny Virtus.pro i HellRaisers. Wygrany awansuje od razu do półfinału, przegrany powalczy w meczu decydującym.

  • Poland Virtus.pro odrzuca Dust2
  • European Union HellRaisers odrzuca Train
  • Poland Virtus.pro wybiera Mirage
  • European Union HellRaisers wybiera Cobblestone
  • Inferno losowo wybrane spośród pozostałych map

Pierwsza mapa: Mirage – Virtus.pro 14:16 (5:10; 9:6) HellRaisers

Od wygrania pistoletówki rozpoczął zespół HellRaisers, zapewniając sobie przewagę ekonomiczną nad naszymi rodakami. Zdobywając kolejne punkty, rywal coraz bardziej oddalał się wynikiem od Polaków. W Końcu Virtus.pro zdołało zwyciężyć swoją pierwszą batalię i wygrać kolejne dwie. Ostatecznie na półmetku podopieczni Jakuba „Kubena” Gurczyńskiego przegrywali wynikiem 5:10. Po zmianie stron polska formacja zaczęła odrabiać straty, zdobywając pistoletówkę i kilka kolejnych rund, Polakom udało się nawet wyjść na prowadzenie, lecz to reprezentanci HellRaisers wygrali pierwszą mapę z wynikiem 16:14.

Druga mapa: Cobblestone – Virtus.pro 11:16 (8:7; 3:9) HellRaisers

Początek drugiej mapy lepiej ułożył się dla reprezentantów Virtus.pro, gdyż zdołali oni wypracować przewagę ekonomiczną nad rywalami dzięki wygraniu pistoletówki. Przy wyniku 4:1 na korzyść naszych rodaków inicjatywę przejęli przeciwnicy, wygrywając sześć rund z rzędu. Ostatecznie Polakom udało się nadrobić stracone rundy, prowadząc ostatecznie na półmetku z wynikiem 8:7. Po zmianie stron od wygrania pistoletówki rozpoczął zespół HellRaisers i dzięki możliwości zakupu lepszego ekwipunku zdobyli oni kolejne dwa punkty. W pierwszej rundzie, gdy nasi rodacy zakupili pełne wyposażenie ponownie lepsi okazali się przeciwnicy, zdobywając jedenasty punkt na swoje konto. Przegrywając z wynikiem 8:13 Polacy zdołali się obudzić i zaczęli odrabiać straty do swojego rywala, wygrywając trzy kolejne batalie (11:13). Mimo wszelkich starań Virtus.pro przegrywa mapę Cobblestone wynikiem 11:16.

Polacy powalczą o awans do fazy play-off z drużyną OpTiC Gaming już o godzinie 21:45.