Po fazie grupowej przyszedł czas na kolejny etap finałowego wydarzenia CEVO Season 9. Mimo jednej porażki, udało im się wyjść na prostą i przedostać się do półfinałów. Jak potoczą się dalsze losy Virtus.pro?

Polacy mieli okazję zmierzyć się z takimi drużynami jak: Splyce, HellRaisers oraz OpTic. Wszyscy kibice mocno trzymali kciuki, by ponownie udało im się sięgnąć po zwycięstwo adekwatne do poprzednich sezonów. Podczas pierwszego spotkania z amerykańskim składem walka była niesamowicie zacięta, to jednak nie zatrzymało ich w pędzie po wygraną (2:1). Następnie przyszło im zmierzyć się z formacją HellRaisers. Pojawiły się kłopoty. Mimo prób, nie udało im się zdobyć ani jednej mapy, co poskutkowało wynikiem 2:0. Virtus.pro zmuszone było do wzięcia udziału w meczu eliminacyjnym.

Całe szczęście, determinacja jaka drzemała w polskich zawodnikach dała o sobie znać w odpowiednim momencie. OpTic Gaming nie miało kompletnie żadnych szans na obronienie się przed grą przeciwników. Na mapie de_mirage walka zakończyła się rezultatem 16:6, a na de_cobblestone wynikiem 16:8. To właśnie dzięki tej wygranej Virtus.pro zobaczymy w nadchodzącej fazie play-off rozgrywanej w systemie best-of-five. Transmisję na żywo możecie śledzić na oficjalnym kanale GfinityTV.

Harmonogram:

Sobota:

13:00 – Półfinał #1 –European Union HellRaisers vs Denmark SK Gaming 
17:30 – Półfinał #2 – Poland Virtus.pro vs. Brazil Tempo Storm

Niedziela:

16:30 – Wielki finał