Dzień drugi CEVO Season 9 Finals czas zacząć! Mecz eliminacyjny grupy B wygrywa OpTic Gaming wynikiem 2:1. Splyce zmuszone jest do powrotu do domu.

United States Splyce odrzuca Inferno
Canada OpTic odrzuca Dust2
United States Splyce wybiera Mirage
Canada OpTic wybiera Train
Cobblestone został wylosowany

• de_mirage

OpTic Gaming zdobywa pierwsze trzy punkty na mapie swoich przeciwników. Splyce udało się zwyciężyć podczas piątej rundy, jednak kanadyjska drużyna nie pozwoliła im tego wykorzystać (5-1). Oba zespoły w tym momencie walczyły o przetrwanie. Amerykanie, którzy zmierzyli się wczoraj z Virtus.pro mieli niemałe problemy (9-2). Przewaga punktowa zaczęła się robić bardzo niebezpieczna. Nawet jeśli udało się terrorystom podłożyć bombę, nie potrafili jej obronić tracąc wszystkich swoich zawodników. Nie można jednak zapominać o tym, że w drugiej połowie wszystko może się zmienić. Podczas wczorajszych rozgrywek mogliśmy zauważyć, że zmiana stron często skutkowała zupełnie odwrotną sytuacją. Pierwsza część mapy kończy się jednak przychylnym wynikiem dla graczy OpTic Gaming (12-3).

Niewiele brakowało do zakończenia mapy de_mirage. Splyce jako antyterroryści musieli zacząć działać natychmiastowo. Niestety, nie doszło do mobilizacji sił po stronie Amerykanów. To starcie kończy się pięknym wynikiem 16-3 dla kanadyjskiej formacji.

• de_train

Pistoletówka trafia na konto Splyce, a następnie trzy kolejne rundy. OpTic odegrało się na rywalach podczas kolejnego starcia posiadając pełny ekwipunek. Na drugiej mapie walka była o wiele bardziej wyrównana, lecz tym razem to Amerykanie dominowali w spotkaniu. Powróciła do nich determinacja, a gra zespołowa pozwoliła im na zdobycie przewagi. Tym sposobem pierwsza połowa kończy się wynikiem 11-4 dla Splyce.

OpTic postanowiło nie zwlekać. Wygrana runda pistoletowa pozwoliła im na odbicie się od niepozytywnego wyniku. O wiele pewniej czuli się grając agresywnie jako terroryści (7-11). Nie wszystko było stracone. Z minuty na minutę los uśmiechał się w stronę kanadyjskiego OpTic Gaming coraz bardziej (9-12). Mecz pomału zbliżał się ku końcowi, a gra wciąż pozostawała wyrównana. Ostatecznie nie udało się kanadyjskim zawodnikom obronić tej mapy tym samym prowadząc spotkanie do ostatniej – de_cobblestone (12-16).

• de_cobblestone

Runda pistoletowa w starciu ostatniej szansy należała do OpTic Gaming, która zaczynała po stronie broniącej. Jako antyterroryści udało im się zgarnąć cztery punkty, jednak Splyce nie pozostawało bierne w tym meczu. Presja była olbrzymia, lecz doskonale radziła sobie z nią kanadyjska formacja. Każda próba wejścia na dany bomsite była odpierana z podwójną siłą (7-2). Splyce starało się znaleźć na to odpowiednie rozwiązanie, jednak finalnie nie udało im się dogonić rywali. Przedostatnia połowa kończy się wynikiem 9-6 dla OpTic. Czas, aby rozstrzygnąć kto zostanie w finałach, a kto pojedzie do domu.

Kolejną szansę dostała formacja Splyce dzięki wygranej rundzie pistoletowej. Nie została ona jednak wykorzystana. Zawodnicy OpTic postanowili postawić na grę „force buy”, która okazała się być świetną decyzją (10-7). Sytuacja się odwróciła. Splyce straciło pieniądze i zmuszone było do gry pistoletami. Niekorzystny moment amerykańska drużyna szybko wykorzystała. Z rundy na rundę zbliżała się do upragnionego zwycięstwa. Cały mecz kończy się wynikiem 16-8.