W swoim pierwszym meczu turnieju, HellRaisers pokonało 2:1 kanadyjskie OpTic Gaming i tym samym zyskało trzy punkty. Następnym przeciwnikiem zwycięzców tego spotkania będzie Virtus.Pro, które pokonało Splyce.

Proces wybierania map:

  • European Union HellRaisers odrzuca de_train,
  • Canada OpTic Gaming odrzuca de_dust2,
  • European Union HellRaisers wybiera de_cobblestone,
  • Canada OpTic Gaming wybiera de_cache,
  • de_overpass zostało wylosowane jako ewentualna mapa decydująca.

de_cobblestone

Pierwszą rundę wygrali zawodnicy OpTic Gaming, którzy tę mapę rozpoczęli po stronie terrorystów. Kanadyjska drużyna poradziła sobie również ze zdobyciem dwóch następnych punktów. W czwartej rundzie zobaczyliśmy imponujący pokaz umiejętności głównego snajpera HellRaisers. Tomáš „oskar” Šťastný zdobył w tej rundzie cztery fragi. HR zdobyło jeszcze kolejne dwa punkty, z czego w rundzie na 3:3 Patrik 'Zero' Žúdel zdołał wygrać 1 vs. 2 i rozbroić bombę. Reprezentanci HellRaisers wysunęli się na jednopunktowe prowadzenie, ale nie udało im się go utrzymać. OpTic Gaming zdobyło dwa punkty z rzędu i zmusiło HR do grania eco. Zawodnicy OG bez najmniejszego problemu poradzili sobie z przeciwnikami i powiększyli swoją przewagę. Świetną grę prezentował Peter „stanislaw” Jarguz. Kanadyjczyk w dwunastej rundzie miał już 18 fragów. Optic Gaming wygrało pięć rund z rzędu i doprowadziło do 8:4. Zawodnikom HellRaisers udało się wygrać jeszcze jedną rundę, a połowa zakończyła się wygraną kanadyjskiego zespołu 10:5.

HellRaisers wygrało drugą pistoletówkę. Zdobyli również dwie rundy, w których ich przeciwnicy- drużyna OpTic Gaming była zmuszona grać eco. Nie zdobyli kolejnego punktu, gdyż OG wykorzystało swojego pierwszego w tej połowie fulla. Po przegraniu na 8:12 HellRaisers wykorzystało taktyczną pauzę.  W pierwszej rundzie po długiej przerwie, Damian „daps” Steele mając UMP-45 wygrał 1 vs. 2 i zdążył rozbroić bombę. OpTic Gaming nie oddało już ani jednej rundy i wygrało de_cobblestone 16:8.

European Union HellRaisers 8:16 (5:10 ; 3:6) OpTic Gaming Canada

de_cache

Druga mapa rozpoczęła się od wygranej rundy pistoletowej przez HellRaisers.
Force-buy i rush na bombsite „A” nie zrobił na europejskiej drużynie wrażenia i HR szybko zdobyło dwa punkty z rzędu. Gracze OpTic Gaming po raz kolejny wygrali pierwszą rundę, w której mogli zagrać z pełnym ekwipunkiem. Kanadyjczycy doprowadzili do remisu 3:3. HellRaiser było bezsilne podczas eco, lecz udało im się wygrać następnego fulla. W momencie, kiedy na tablicy wyników widniał wynik 5:7 dla HR, zawodnicy kanadyjskiej organizacji wykorzystali taktyczną pauzę. Po przerwie zagrali całkiem niezłą rundę eco i podłożyli bombę. Połowę HellRaisers zakończyło wygraniem 10:5

Po zmianie stron HellRaisers wygrało zarówno rundę pistoletową, jak i dwa następne punkty. Po tym, zawodnicy OpTic Gaming odrobili zaledwie trzy rundy, a mapa zakończyła się zwycięstwem HellRaisers 16:8.

European Union HellRaisers 16:(10:5 ; 6:3) OpTic Gaming Canada

de_overpass

Decydująca mapą tego spotkania okazał się być overpass. HellRaisers wygrało pierwsze trzy rundy, będąc po stronie terrorystów. Po chwili byliśmy świadkami pogromu! HellRaisers wygrywało już 8 rund z rzędu! Gracze OpTic Gaming wyglądali jakby nie wiedzieli jak mają się ustawić na mapie. Byli kompletnie zdominowani.  Kanadyjski team zdobył pierwszą rundę dopiero po dziewięciu przegranych. To jednak nie był koniec pogromu, a OpTic Gaming zdołało wygrać jeszcze tylko ostatnią rundę połowy, która zakończyła się 2:13.

Pistoletówkę drugiej połowy wygrali gracze OpTic Gaming. Nie udało im się pójść za ciosem i „urwać” jeszcze chociaż dwóch rund, gdyż force-buy jak i dwie ostatnie rundy jak i cały meczwygrali gracze HellRaisers. 

European Union HellRaisers 16:(13:2 ; 3:1) OpTic Gaming Canada

European Union HellRaisers 2:1  OpTic Gaming Canada