CEVO, czyli jeden z gigantów rynku e-sportowego Ameryki Północnej ogłosił nagrody w kolejnym sezonie ich rozgrywek! 125,000$ podzielonych zostanie pomiędzy zespołami biorącymi udział w dziewiątej odsłonie zmagań.


Bazując na wiadomościach pozyskanych od zespołów wywodzących się z Europy oraz Ameryki Północnej, CEVO postanowiło znacząco ulepszyć swój system rozgrywek i wznieść go na najwyższy możliwy poziom.

Pierwszą zmianą będzie odejście od tradycyjnego formatu ligi. CEVO zaprosi do udziału w turnieju 16 drużyn z Europy oraz Ameryki Północnej, które zmierzą się w tabelach pojedynczej eliminacji. Wyłonione zostaną cztery najlepsze zespoły, które uzyskają możliwość gry w finałach sezonu. 125,000$, które oferuje organizator z pewnością ściągnie uwagę najlepszych drużyn. Jednocześnie jest to wzrost aż o 25% w stosunku do poprzedniej odsłony! Także pierwszy raz w historii będziemy mogli być świadkami finałów CEVO, które odbędą się poza ich rodzimym kontynentem.

Finały natomiast odbędą się w formie grupy podwójnej eliminacji, w systemie best-of-three. Następnie najlepsze drużyny z grup przechodzą bezpośrednio do kolejnego etapu rozgrywek – tym razem drabinki pojedynczej eliminacji – zupełnie tak, jak miało to miejsce w zmaganiach poza finałem. Tym razem jednak najlepsze drużyny wybiorą aż pięć map, na których to zapragną się zmierzyć.