Sytuacja wydaje się być bardzo nieciekawa. CEVO postanowiło wydać oświadczenie w związku z zachowaniem jednej z zawodniczek FalconBRAVO. Czy to możliwe, aby ktoś inny grał za Insomnię podczas kwalifikacji do ESWC 2016?

CEVO bardzo zaciekawiły pewne nieoczekiwane i zaskakujące zdarzenia, które pojawiły się podczas drugich selekcji do prestiżowego wydarzenia ESWC 2016 odbywającego się podczas Paris Games Week 2016. Do Francji polecieć mają szansę nie tylko męskie, ale również żeńskie formacje. Pierwsza tura kwalifikacji damskich przewidywała tylko jeden slot na główne wydarzenia, co znacznie zmotywowało dwadzieścia sześć zespołów z różnych zakątków Europy. Problemy pojawiły się dopiero podczas kolejnych selekcji, gdzie oprócz dwóch zaproszeń na turniej pojawiły się wątpliwości co do gry jednej z zawodniczek formacji FalconBRAVO – Insomni.

Pierwsza tura kwalifikacji

FalconBRAVO w pierwszej turze kwalifikacji zmierzyło się z drużynami: ASUS ROG Female, Bbq grill oraz EYE Female. Jak podaje CEVO, zachowanie zawodniczki w czasie tych selekcji znacznie różniło się od stylu gry w odbywającej się tydzień później kolejnej rundy. Najpierw przyjrzyjmy się wszystkim możliwym statystykom Insomni:

Wyniki spotkań

FalconBRAVO 12 ASUS ROG Female
FalconBRAVO 16Bbq Grill
FalconBRAVO 816 EYE Female:

 

Strzały w głowę:

FalconBRAVO vs. ASUS ROG Female:

De_mirage: 33%
De_cache: 27%
De_dust2: 29%

FalconBRAVO vs. Bbq Grill

De_cache: 23%

FalconBRAVO vs. EYE Female:

De_dust2: 15%

 

Zawodniczka nie mogła pochwalić się najlepszymi statystykami w całym okresie pierwszej tury. CEVO podpierając się przede wszystkich na demach wszystkich spotkań zauważyło, że Insomnia podczas powyższych rozgrywek podjęła się jednej roli – snajpera (zarówno po stronie terrorystów jak i antyterrorystów).

W meczu z ASUS ROG Female miała problemy między innymi ze wskoczeniem na proste obiekty oraz umiejętnością rotacji. Jako terrorysta na mapie de_cache była bardzo statyczna, wolno poruszała się po mapie decydując się na funkcję pewnego rodzaju pomocnika dla pozostałych strzelców. Po stronie CT zaś, preferowała pasywny styl gry i objęcie pozycji na midzie. Z zachowania Insomni nie można była wykrzesać ani kszty dynamiczności, a co dopiero pewności siebie.

Druga tura kwalifikacji

Skoro wiemy już jak zachowywała się zawodniczka podczas pierwszych selekcji, to czas, aby przedstawić rezultaty następnej rundy. Jak sami widzicie po poniższych statystykach procent oddanych strzałów w głowę zwiększył się w niektórych przypadkach o ponad połowę. CEVO przeglądając mecze zauważyło także liczne zmiany w zachowaniu tejże zawodniczki na mapie de_cache.

Wyniki spotkań:

FalconBRAVO 21 Alsen Team
FalconBRAVO 02 TeamHEAVEN
FalconBRAVO 1614 LGB

Strzały w głowę:

FalconBRAVO vs. Alsen Team:

De_dust2: 44%
De_cache: 42%
De_mirage: 42%

FalconBRAVO vs. TeamHEAVEN:

De_train: 43%
De_cache: 59%

FalconBRAVO vs. LGB:

De_cache: 59% (120 ping)

W starciu ze składem dziewczyn z LGB, Insomnia kompletnie zmieniła swój dotychczasowy styl gry. Tym razem postanowiła postawić na wspomnianą wcześniej dynamiczność oraz agresywność. Na mapie de_cache po stronie atakującej mogliśmy ją zobaczyć zarówno w roli entry-fraggera jak i strzelca. Nie miała kompletnie żadnych problemów z wskoczeniem na obiekty, które wcześniej okazywały się być dla niej nieosiągalne. To tutaj zdobyła całe czternaście zabójstw przy czym trzynaście okazało się być strzałem w głowę. Jako antyterrorysta wcale nie stała czujnie na midzie czekając, aż wrogowie wyjdą jej przez celownik. Tym razem to ona wyznaczała kierunek gry reagując na wyjścia przeciwników szybciej niż kiedykolwiek.

Celownik

Zarzuty dotyczą nie tylko tego, że ktoś inny grał podczas drugich selekcji zamiast samej zawodniczki. CEVO zauważyło, że osoba, która podawała się za nią mogła mieć nielegalne oprogramowanie w postaci aimbota lub wallhacka. W kwalifikacjach numer jeden, Insomnia miała wyraźne problemy z utrzymaniem celownika w ruchu oraz trafianiem w głowę przeciwnika. Jej movement nie był tak doskonały, jaki dało się zauważyć w drugich selekcjach. W przeciągu tygodnia jej sposób poruszania się, celowania oraz cały styl gry zmienił się diametralnie. CEVO podkreśla, że jest to niemożliwe, aby z poziomu gry na jakim wcześniej grała Insomnia wejść na tak wysoki i wręcz nie do uwierzenia szczyt umiejętności.

Rozmowa głosowa

CEVO otrzymywało przeróżne informacje na temat czatu głosowego podczas rozgrywania meczu. Podobno podczas drugich selekcji w konwersacji oprócz pięciu dziewczyn brał udział męski głos, prawdopodobnie trenerski. Trener nie był jednak w żaden sposób zarejestrowany, ani nie pojawił się na serwerze, dlatego to wysuwa na wierzch pewne podejrzenia. Czy to możliwe, aby domniemany trener formacji FalconBRAVO brał udział w pojedynku zamiast Insomni? Póki co wszystkie statystyki oraz powtórki z meczów właśnie na to wskazują.

Podsumowanie

Reasumując, wszystkie zebrane dowody przez CEVO nie możemy nie zgodzić się, że faktycznie należy bezzwłocznie zająć się tą sprawą. Tak poważne podejrzenia kierowane w stronę damskiego zespołu mogą doprowadzić do nieszczęśliwego zakończenia. Jeśli faktycznie okaże się, że nie sama Insomnia grała podczas ostatnich kwalifikacji, to w najlepszym wypadku zespół zwyczajnie zostanie zdyskwalifikowany z turnieju, a w najgorszym – niedopuszczony do kolejnych edycji. Tu również pozostawiam Wam pole do przemyśleń na temat możliwego oszustwa. Jeśli nie chcecie opierać się tylko i wyłącznie na słowach CEVO, sami również możecie ocenić poczynania tego składu wchodząc na mecze z LGB oraz ASUS ROG Female.