Kolejny dzisiaj mecz Polaków z HellRaisers, tym razem przyszedł czas na ekipę CSGL. Spotkanie odbyło się w foracie BO3, w ramach dziewiątego sezonu ligi CEVO Gfinity Professional. Znów Polacy przegrywają z zawodnikami ze Słowacji.

Proces odrzucania map:

  1. Poland CSGL odrzuca Inferno
  2. Slovakia HellRaisers odrzuca Train
  3. Poland CSGL wybiera Mirage
  4. Slovakia HellRaisers wybiera Dust2
  5. Cobblestone zostaje wylosowany
  • de_Mirage

HellRaisers bardzo dobrze rozpoczęło to spotkanie. Wygrana pistoletówka i kolejne 6 rund, zapewniło im spore prowadzenie już od samego początku. Polacy wpadli spore problemy, ponieważ przegrywali w pewnym momencie aż 1:9. Wtedy udało im się urwać kilka rund i doprowadzić do wyniku 5:10 na koniec pierwszej połowy. Jednak po przegranej drugiej rundzie pistoletowej, spotkanie na tej mapie było niemal przesądzone, a Lounge Gaming przegrało je 5:16.

  • de_Dust2

Początek znów nie był zbyt przychylny dla polskiego zespołu. Zaczynając po stronie CT, oddali pistoletówkę oraz kolejny punkt. Udało im się jednak szybko wrócić do walki, gdyż wygrali rundę numer 3 na samych pistoletach, tym samym zmuszając oponentów do eco i doprowadzili do remisu 2:2. Od tego momentu HellRaisers znów zaczęli dominować w spotkaniu. Zdobyli przewagę czterech rund (2:6), gdy Polacy zaczęli odrabiać i polepszać swoją sytuację (5:6). Od tego momentu wynik znów zaczął wymykać się spod kontroli Polaków. Połowę ostatecznie przegrali 5:10.

Gracze HellRaisers wygrywając kolejną rundę pistoletową, zapewnili sobie kolejne 3 punkty na swoje konto (13:5). W grze naszych rodaków zdecydowanie czegoś dziś brakowało. Potrafili przegrać sytuację, gdzie mieli przewagę 3 na 2 oraz podłożoną bombę na BSie B i nawet nie obijali swoich przeciwników. Przegrali tę mapę 16:6, a więc całe spotkanie 2:0.