Przed wczorajszym pojedynkiem Heroic z Astralis doszło do niemiłej sytuacji na trybunach w Kopenhadze. Casper „cadiaN” Møller został wygwizdany przez lokalną publiczność.

Heroic nie jest ulubioną drużyną kibiców. Wiele osób wciąż nie może uwierzyć, że zawodnicy duńskiej organizacji sami nie byli bezpośrednio zamieszani w aferę związaną z coach bugiem. Często możemy spotkać się z opiniami twierdzącymi, że The Esports Integrity Commission zamiotło całą sprawę pod dywan, nie chcąc surowo karać Duńczyków przed PGL Major Sztokholm.

Mimo wspomnianej afery zawodnikom Heroic nie brakuje fanów, a zwłaszcza samemu cadiaNowi, który jest jednym z ulubionych zawodników na scenie Counter-Strike’a. Duńczyk znany jest z tego, że do każdej akcji i meczu podchodzi niesamowicie emocjonalnie, robiąc często prawdziwe show, co uwielbiają kibice.

Wsparcia cadiaN nie mógł jednak odczuć przed wczorajszym spotkaniem z Astralis. Podczas wywiadu przedmeczowego Duńczyk został wygwizdany przez rodzimą publiczność w Kopenhadze, która ewidentnie wspierała Astralis. Ostatecznie derby Danii zostały wygrane przez ekipę gla1ve’a wyniekim 2 do 0, co wywołało prawdziwą euforię na Royal Arenie, tamtejsi kibice nie zwracali żadnej uwagi na swoich smutnych rodaków z Heroic.