Zamknięte kwalifikacje do DH Open Sevilla wkraczają w ostateczny etap. Do rozegrania pozostał już tylko finał między GamerLegion a BIG Clan!

Kiedy wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się o tym, że we wspomnianych eliminacjach wezmą udział aż trzy formacje z Polski, reakcja była prosta – komuś musi się udać dostać na główne wydarzenie. W końcu w rywalizacji pojawiły się czołowe zespoły z naszego kraju – Virtus.proIlluminar Gaming oraz Aristocracy.

Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Podopieczni loorda odpadli już w pierwszej rundzie zawodów, przegrywając w ćwierćfinale przeciwko dywizji GamerLegion, która dopiero co dokonała zmian. Następne w kolejce do odpadnięcia ustawiło się iHG, które po triumfie 2:0 z HellRaisers, niestety nie było w stanie pokazać solidnego CS-a mierząc się z BIG. Dobrze dysponowane grono tabseNa wygrało z oskarishem i spółką po trzech mapach, z czego na ostatnich dwóch piątka z Polski zdobyła zaledwie trzy rundy.

Naszą nadzieją zostało więc VP. Reprezentanci rosyjskiej marki na sam początek weszli na serwer, aby pojedynkować się z czarnym koniem otwartych kwalifikacji – duńskim OPAA. W meczu z drużyną Friisa emocje sięgnęły zenitu i koniec końców udało się ją pokonać 2:0. Później natomiast polscy zawodnicy zmierzyli się z GL, także mieli okazję odegrać się na Szwedach za to, że wcześniej ci wyeliminowali ARCY, aczkolwiek starcie nie przebiegło po ich myśli – ulegli wynikiem 1:2. Snax razem ze swoją paczką pożegnał się z marzeniami o DreamHack Open Sevilla.

Cóż, pozostało nam ze smutkiem śledzić finał GamerLegion kontra BIG Clan. Ten planowo ma się rozpocząć o 19:45 – transmisja.