OG ujawniło swoje plany związane z budową akademii. Nad całym projektem czuwać będzie  Christian „⁠crisby⁠” Schmitt, który zarazem wcieli się w trenera szkółki.

OG już jakiś czas temu ogłosiło, że zamierza zbudować swoją akademię. Jak widać na samych planach się nie zakończyło, bowiem dziś duńska organizacja ujawniła nick pierwszej postaci, która odpowiedzialna będzie za cały projekt. Trenerem OG Academy został  Christian „⁠crisby⁠” Schmitt – były niemiecki profesjonalny gracz m.in. EURONICS, Unicorns of Love, czy w latach 2013-2014 mousesports. – Jestem naprawdę szczęśliwy i wdzięczny za możliwość pracy dla światowej klasy organizacji – przyznał Schmitt.

W oświadczeniu OG czytamy również, iż organizacja wybrała już najlepszą pięćdziesiątkę spośród czterystu zgłoszeń do akademii. Do wyłonienia ostatecznej piątki jednak daleka droga. Przed crisbym teraz kilka tygodni ciężkiej pracy przy analizowaniu poczynań zawodników na  sesjach treningowych. – Dwa miesiące temu ogłosiliśmy projekt akademii i od tego czasu głównym celem było znalezienie odpowiedniej osoby, która poprowadzi to przedsięwzięcie. Wierzę, że dziesięcioletnie doświadczenie Christiana, zarówno jako zawodnika, jak i trenera, wniesie do zespołu wiele – powiedział Head of Esports OG Mike Schwartz.