Dmitriy „dimasick” Matvienko opuścił pro100. W organizacji założonej przez Danylo „Zeus” Teslenko pozostało tylko dwóch graczy.

Kłopoty kadrowe w pro100 rozpoczęły się kilka miesięcy temu. W maju bowiem klub opuściła jego największa gwiazda – Mareks „YEKINDAR” Gaļinskis, który zdecydował, że chce skorzystać z oferty, którą otrzymał od Virtus.pro i spróbować rozwinąć swoje skrzydła pod banderą legendarnej rosyjskiej marki, w której kilka lat temu wielkie sukcesy osiągali nasi rodacy ze Złotej Piątki. Następnie w sierpniu z pokładu wyskoczył Alexey „NickelBack” Trofimov, który przeszedł do Winstrike.

Tym sposobem w dywizji CS:GO w firmie, której twarzą jest weteran – Zeus dotychczas widniało zaledwie trzech zawodników. Od dziś w składzie jest ich o jednego mniej, ponieważ śladem wyżej podanej dwójki poszedł również dimasick, który z pro100 związał się w drugiej połowie 2019 roku. Od tamtej pory jego największymi sukcesami są pierwsze miejsca na DreamHack Delhi Invitational 2019 oraz Qi Banja Luka 2019. O kolejne osiągnięcia Dmitriy będzie już walczył w innych barwach.

Razem z dimasickiem przeszliśmy długą drogę, w której towarzyszyły nam wzloty i upadki. Cieszymy się z każdej wspólnej chwili, która za nami. Życzymy mu wszystkiego dobrego w przyszłości!” – przeczytaliśmy w oficjalnym oświadczeniu na Twitterze ukraińskiej organizacji.

Tak obecnie prezentuje się drużyna pro100:

  • Russian Federation Jan „⁠wayLander⁠” Rahkonen
  • Russian Federation Georgi „⁠WorldEdit⁠” Yaskin