Na światło dzienne wychodzą kolejne mroczne sekrety polskiej sceny CS-a. W wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski Forsaken na czele z dwójką obecnych graczy PALOMA – sNxem i Olimpem mieli zamiar ustawić jeden z meczów.

Dziś rano REV opublikował na swoim Twitterze screena, z którego wynika, że byli gracze Forsaken debatowali na TeamSpeaku na temat potencjalnego ustawienia jednego z meczów w ESL Mistrzostwach Polski z HONORIS. Z nagrania głosowego wynika ponadto, że Olimp – obecny reprezentant PALOMA obstawił na spotkanie ze swoim udziałem trzy tysiące złotych, sam gracz przeczy jednak później tym informacji w swoim oświadczeniu.

Finalnie zawodnicy Forsaken mieli jednak zrezygnować z ustawienia meczu, bojąc się o konsekwencje, które ta decyzja może za sobą pociągnąć w przyszłości. – Post REVA mówi o sytuacji w Forsaken. Myśleliśmy, by ustawić jeden z meczów, ale nigdy tego nie zrobiliśmy. Żaden z nas nie zarobił nawet kilku złotych na przegranym lub wygranym meczu, więc zastanawiam się, po co wyciągać takie coś na światło dzienne – pisze w swoim oświadczeniu Olimp. – Zrozumieliśmy w trakcie rozmowy, jakie jest to ch**owe i jak bardzo może to popsuć nam przyszłość. Prosiłbym o dowód, że jakikolwiek przelew został przesłany albo dostarczony dla któregoś zawodnika – kontynuuje.

Feralny mecz w ESL Mistrzostwach Polski z HONORIS zakończył się zwycięstwem Forsaken.  Sami organizatorzy, jak pisze REV mieli być zaznajomieni z całą sytuacją, a więc ESL wiedziało doskonale o niezrealizowanym planie Forsaken.