Za nami pierwszy ćwierćfinał GEFORCE CUP, w którym byli reprezentanci Lounge Gaming zmierzyli się ze zwycięzcą ostatniego turnieju kwalifikacyjnego – DEEZ NUTS.

Po dosyć zaciętym pojedynku wyłoniliśmy pierwszego półfinalistę GEFORCE CUP, który zagra na ESPORT NOW 2016 we Wrocławiu. Mimo tego, że zawodnicy pod wodzą Mariusza „Loorda” Cybulskiego byli typowani na zdecydowanych faworytów tego starcia, DEEZ NUTS nie dało im tak łatwo wygrać tego spotkania.

Pierwsza mapa: Mirage – ex-Lounge Gaming 16:7 (11:4; 5:3) DEEZ NUTS

DEEZ NUTS rozpoczyna spotkanie od wygrania rundy nożowej, dzięki czemu dokonali wyboru strony broniącej. Byli reprezentanci Lounge Gaming w pistoletówce postawili na wejście na bombsite B, gdzie po bardzo wyrównanym pojedynku ostatecznie punkt zdobywają Grzegorz „SZPERO” Dziamałek i jego koledzy. Dzięki przewadze ekonomicznej nad rywalem wygrywają oni również dwie kolejne batalie. Gdy zawodnicy DEEZ NUTS zakupili już pełne wyposażenie zdobyli swój pierwszy punkt. jrz wraz z ekipą zaczęli wygrywać kolejne pojedynki i wypracowali sobie nawet jeden punkt przewagi (3:4). Wtedy obudzili się podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego, który nie dali już większych szans rywalom, prowadząc na półmetku z wynikiem 11:4.

Po zmianie stron DEEZ NUTS w roli terrorystów również postawili na zajęcie bombsite'u B, co dało im zwycięstwo i przewagę ekonomiczną, którą z niewielkimi problemami udało im się wykorzystać. Byli reprezentanci Lounge Gaming mieli już środki, by zakupić pełne wyposażenie i bez większych trudności wygrali kolejny pojedynek (12:7). Po tym reszta rund padła łupem ekipy innocenta, którzy ostatecznie wygrali mapę Mirage z wynikiem 16:7.

Druga mapa: Cache – ex-Lounge Gaming 19:16 (5:10; 10:5; 2:1; 2:0) DEEZ NUTS

Mapę Cache rozpoczęliśmy od wejścia na bombsite B przez ekipę DEEZ NUTS, której udało się podłożyć bombę, lecz nie dali oni rady jej obronić, dzięki czemu pierwszy punkt padł łupem ex-Lounge Gaming. Dzięki przewadze ekonomicznej również kolejna runda została zdobyta przez nich. W następnym starciu michi i jego koledzy mieli środki, by zakupić karabiny dzięki podłożeniu bomby w pistoletówce. Po wygraniu tego pojedynku przez DEEZ NUTS to oni przejęli inicjatywę w tej pierwszej połowie, wypracowując sobie przewagę nad ex-CSGL.

Po zmianie stron bardzo ważną rundę zwyciężyli podopieczni Loorda, dzięki niezwykłemu doświadczeniu zawodników, zdobywając bardzo ważną przewagę ekonomiczną. Podczas pojedynku, gdzie zawodnicy DEEZ NUTS mieli środki, by zakupić pełne wyposażenie, świetnie poradzili sobie z przeciwnikiem i zdobyli jedenasty punkt na swoje konto (8:11). Kolejna batalia padła łupem byłych reprezentantów Lounge Gaming, niszcząc ekonomię przeciwnika, co w następstwie poskutkowało wzięciem przerwy przez DEEZ NUTS. Po wyrównaniu wyniku przez ekipę innocenta świetnie zagrali przeciwnicy, zdobywając dwunasty punkt na swoje konto (11:12). Mimo tej przewagi jako pierwsi piętnastą rundę na swoje konto zdobyli zawodnicy ex-CSGL, lecz michi i jego koledzy doprowadzili do dogrywki.

W dodatkowych pojedynkach lepiej poradzili sobie faworyci tego meczu – byli reprezentanci Lounge Gaming, którzy jak widzieliśmy, nie mieli jednak takiego łatwego zadania. Dzięki tej wygranej to właśnie ich zobaczymy we Wrocławiu podczas ESPORT NOW 2016!

Kolejny ćwierćfinał już za kilka chwil a zagrają w nim zawodnicy noMercy i RedBloods, transmisja na kanale Twitch NVIDIA


 

Bilety na nasze wydarzenie ESPORT NOW 2016 dzisiaj do godziny 24:00 są na promocji! Kup karnet w cenie biletu jednodniowego pod tym adresem -> esportnow.pl/2016/#bilety!