Plebiscyt Esports Awards dobiegł końca. Jedną z nagrodzonych osób za swoją pracę w tym roku został szkoleniowiec Astralis – Danny „zonic” Sørensen.

Zespół Sørensena w tym sezonie nie zwolnił tempa. Wygrywanie turniejów rozpoczął już w marcu, a konkretniej podczas IEM Major Katowice. Duńczycy zgarnęli najbardziej prestiżowe trofeum na scenie pokonując w finale czarnego konia rozgrywek – ENCE. Śmiało mogliśmy wtedy mówić o zdominowanych zawodach przez podopiecznych zonica.

Tak jak napisaliśmy – to był dopiero początek. Następny puchar Astralis wywalczyło w ramach BLAST Pro Series São Paulo. Później nastąpiła lekka przerwa od zwyciężania, lecz mimo tego duński skład był obecny w czołówce rankingu HLTV oraz na podium różnych zmagań. We wrześniu obserwowaliśmy drugiego Majora, tym razem organizowanego przez firmę StarLadder. W Berlinie także gla1ve i spółka nie mieli sobie równych.

Ostatnim wydarzeniem przed Esports Awards 2019 był Intel Extreme Masters Beijing. Danny wraz ze swoją formacją wrzucił wyższy bieg i bez żadnych problemów zajął pierwsze miejsce po pokonaniu 100 Thieves w decydującym spotkaniu. Nie ma zatem co się dziwić, że zonic po takich osiągnięciach otrzymał nagrodę za najlepszego trenera 2019 roku.