Takiego widowiska ze strony Illuminar Gaming oczekiwali fani polskiego CS-a. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera poradzili sobie z Endpoint i awansowali do półfinału turnieju #GramyDlaBiałorusi.

  • Poland Illuminar Gaming 16:14 European Union Endpoint

Illuminar od pierwszych rund wyglądało znacznie solidniej, niż ich przeciwnik. Nasi rodacy prezentowali świetną defensywę, dzięki której zgarniali punkt za punktem. Oczywiście – zdarzały im się wpadki, ale było ich niewiele. Zresztą – rezultat 11:4 dla Janusza „Snax” Pogorzelskiego i spółki po połowie numer jeden mówi sam za siebie.

Miniona część meczu była po prostu dominacją, na którą aż przyjemnie się patrzyło. W drugiej odsłonie pojedynku rozpędzone grono Pawła „reatz” Jańczaka wygrało pistoletówkę i pragnęło jak najszybciej pójść po upragniony triumf. Okazało się natomiast, że Endpoint stać jeszcze na walkę z Polakami. Enemy zaczęło wracać i choć najpierw nie wyglądało to groźnie, to z biegiem czasu przewaga naszych rodaków naprawdę zmalała. W końcówce zmagań emocje sięgnęły zenitu, ale na szczęście ostatecznie serwer z uśmiechem na twarzy opuścili reprezentanci iHG, którzy zwyciężyli 16:14.

Za chwilę przejdziemy do kolejnego spotkania w ramach charytatywnego wydarzenia #GramyDlaBiałorusiActina PACT vs. sAw. Przypominamy, że rozgrywkom towarzyszy zbiórka pieniędzy dla Fundacji Białoruski Dom, która od wielu lat wspiera działania na rzecz demokracji i praw człowieka oraz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. Przekierowanie do składki znajdziecie pod tym adresem.