Wczoraj był jeszcze margines błędu. Dziś go zabraknie. Wisła All in! Games Kraków rozpoczyna bowiem przygodę z dolną drabinką IEM Katowice 2021 Play-in. Na start mecz przeciwko Complexity!

Biała Gwiazda zaliczyła wczoraj pierwsze spotkanie w ramach IEM Katowice 2021 Play-in. Trafiła w nim na bardzo trudnego przeciwnika, którym było Virtus.pro zajmujące obecnie 5. pozycję w światowym rankingu HLTV. Połowa numer jeden w tym starciu nie wyglądała zbyt obiecująco dla naszych rodaków. Zostali niestety zniszczeni – 4:11. Kiedy jednak przyszło im atakować BS-y, nagle pojedynek znacznie się wyrównał, a rezultat był coraz bliższy. Koniec końców natomiast Virtusi w porę wzięli się w garść i dopięli swego triumfując nad polską paczką 16 do 10, ale trzeba przyznać, że Wisła Kraków pokazała charakter tą próbą powrotu.

Grzegorz „szpero” Dziamałek po zmaganiach napisał jasno – „czujemy, że możemy walczyć z takimi ekipami”. Takie słowa cieszą, ponieważ podczas drugiego dnia rozgrywek, podopiecznych Mariusza „loord” Cybulskiego nie czeka wcale łatwiejsze wyzwanie. Na serwerze o godzinie 12:00 spotkają się z Complexity – jedną z najmocniejszych indywidualnie formacji na scenie. W jej skład wchodzą m.in. Kristian „k0nfig” Wienecke, Justin „jks” Savage i prowadzący potrafiący zdziałać cuda na mapie – Benjamin „blameF” Bremer.

Nie ulega wątpliwości, że aby przejść przez zespół reprezentujący organizację Jasona Lake'a, Wisła All in! Games Kraków musi zadziałać perfekcyjnie zarówno taktycznie, jak i skillowo. Nie pozostaje nam nic innego, tylko po prostu trzymać kciuki, żeby to faktycznie był dzień Polaków. Chcemy bowiem dalej cieszyć się ich udziałem w tak ważnym wydarzeniu w CS-owym kalendarzu.

Transmisję z tego widowiska znajdziecie pod tym adresem. Dodatkowo poniżej zostawiamy pełen harmonogram dzisiejszych zawodów.

  • 12:00 Poland Wisła All in! Games Kraków vs. European Union Complexity
  • 12:00 Brazil MIBR vs. Sweden fnatic
  • 15:30 European Union Cloud9 vs. European Union OG
  • 15:30 Kazakhstan Virtus.pro vs. Australia Renegades
  • 19:00 European Union mousesports vs. wygrany meczu Poland Wisła All in! Games Kraków vs. European Union Complexity
  • 19:00 Germany BIG vs. wygrany meczu Brazil MIBR vs. Sweden fnatic