DreamHack przedstawił trzy drużyny zaproszone na pierwszy turniej z serii Open w 2019 roku. Wiemy już, że przed własną publicznością w Rio de Janeiro zagrają Luminosity, FURIA oraz Sharks.

Tradycyjnie, rozgrywki pod szyldem DreamHack Open będą zmaganiami ośmiu zespołów, które powalczą o pulę nagród w wysokości stu tysięcy dolarów. Pierwszym przystankiem tej serii w 2019 roku będzie Rio de Janeiro, gdzie turniej zaplanowany jest na dni od 19 do 21 kwietnia. Dla brazylijskich kibiców będzie to druga okazja w krótkim odstępie czasu, aby zobaczyć esport na wysokim poziomie, ponieważ w marcu do Sao Paulo zawita BLAST Pro Series.

Dokładnie dwa miesiące przed rozpoczęciem DreamHack Open Rio de Janeiro organizatorzy ujawnili pierwsze zaproszone składy. Na początek otrzymaliśmy informację o pojawieniu się trzech brazylijskich ekip. Jedną z nich jest FURIA, które w zeszłym tygodniu rywalizowało podczas Fazy Pretendentów na Majorze w Katowicach. Tam drużyna KSCERATO odpadła z bilansem 1-3 i pożegnała się z marzeniami o kolejnym etapie.

Pozostałymi dwoma zespołami, które zawitają do Rio są Luminosity i Sharks. Pierwsza z tych drużyn zajmuje 29. miejsce w rankingu HLTV, a rok rozpoczęła od szybkiego odpadnięcia z iBUYPOWER Masters. Tam zawodnicy musieli sobie jednak radzić bez boltza, którego doświadczenie i umiejętności z pewnością by się przydały. Jeśli chodzi o Sharks, ich ostatnim większym LAN-em był PLG Grand Slam, gdzie osiągnęli półfinał i dopiero na tym etapie przegrali z G2 Esports.