Koniec plotek, spekulacji i pustych słówek. Brazylijski „Ostatni Taniec” oficjalnie wszedł w życie!

Ileż było pogłosek, ileż przecieków i niedomówień. Przez ostatni miesiąc scena CS:GO żyła domysłami odnośnie planu Gabriela „FalleNa” Toledo na wdrożenie kryptonimu „The Last Dance”. Brazylijskiej super piątki, która miałaby przywrócić regionowi chlubę i zasłużoną pozycję dla kraju na pro-scenie. Początkowy koncept, mówiąc kolokwialnie, nie dojechał. Ze szkicu wykreślił się bowiem Marcelo „coldzera” David, wybierając projekt 00Nation. Mimo to na wolnym rynku brazylijskich graczy aż roiło się od nazwisk. FalleN miał z kogo przebierać i finalnie drużyna prezentuje się naprawdę obiecująco. Czy zarazem solidnie? To już czas pokaże.

Ricardo „boltz” Prass i Vinicius „VINI” Figueiredo to wciąż względnie młodzi gracze, jednocześnie mający spore pokłady doświadczenia. Obaj wiedzą jak smakuje sukces, chociaż nigdy nie udało im się wygrać tak prestiżowej kompetycji, jaką jest Major. To uczucie zna z kolei sam FalleN i pozostała dwójka członków składu – Fernando „fer” Alvarenga oraz Lincoln „fnx” Lau. Trzej panowie współtworzyli rewolucyjne LG i SK, które to napisały historię, wygrywając oba Majory 2016 roku. Od tamtego czasu dla fnx'a i fera zaczęła się jednak w karierach równia pochyła. Lau zjechał nią błyskawicznie. Praktycznie od pięciu lat weteran nie był częścią żadnego bardziej klasowego zespołu. Alvarendze powodziło się troszkę lepiej, ale po latach posuchy w MiBR również mocno obniżył poziom. To ta para może być najmniej pewnym elementami w „Ostatnim Tańcu”. Jeśli ktoś pogubi kroki to najpewniej oni.

Przez lata przeszedłem wiele wyzwań, lecz myślę, że będzie to największym w mojej karierze. Znaleźć właściwych ludzi, którzy będą w stanie osiągnąć to co udało się w przeszłości. – FalleN w filmie ogłaszającym „The Last Dance”

 Wskazówek zza pleców graczy będzie im udzielał Luis „peacemaker” Tadeu – doświadczony trener, mający w swoim CV epizody z Complexity, Heroic czy Team Liquid. Póki co piątka nie jest jeszcze pod szyldem żadnej organizacji, ale bardzo możliwe, że lada moment podpisze ich Imperial.

„Ostatni Taniec” stworzą:

Brazil Gabriel „FalleN” Toledo
Brazil Fernando „fer” Alvarenga
Brazil Ricardo „boltz” Prass
Brazil Vinicius „VINI” Figueiredo
Brazil Lincoln „fnx” Lau

Brazil Luis „peacemaker” Tadeu (trener)