Nabil „Nivera” Benrlitom uzupełni skład Heretics. 18-latek to młodszy brat Adila „ScreaM” Benrlitoma. Będzie to dla niego pierwsza organizacja w karierze.

Belg zastąpi w składzie Jeremy'ego „jeyN” Nguyena. Kontrakt Francuza z Heretics wygasł w piątek i nie został przedłużony przez specyficzny charakter gracza, przez który nie mógł dogadać się z resztą drużyny. Organizacja nie zamierzała długo czekać i na drugi dzień znalazła zastępstwo. Jest nim Nabil „Nivera” Benrlitom.

Dla 18-latka będzie to pierwsza poważna organizacja. Póki co widywaliśmy go na serwerze, grającego pod banderą Legends – czyli mixu, który tworzył z innymi francuskojęzycznymi graczami. Zespół dotarł m.in. do 1/8 otwartych kwalifikacji do IEM Katowice 2020.

Nivera w poprzednich zespołach był snajperem. W Heretics jednak ta rola należy do Bryana „Maka” Candy i zapewne tak nadal pozostanie. Co ciekawe, Belg zagra ze swoją drużyną na europejskim Minorze. Będzie to LAN-owy debiut dla 18-latka, oczywiście jeśli turniej odbędzie się zgodnie z planem. W obecnych czasach przez pandemię koronawirusa wszystkie tego typu wydarzenia stoją pod dużym znakiem zapytania.

Bycie bratem ScreaMa zapewne wiąże się z dużą presją, szczególnie we francusko-belgijskim środowisku. Można odnieść wrażenie, że starszy z braci Benrlitomów nie wykorzystał w pełni swojego potencjału. W końcu w 2013 roku zajął 7., a w 2016 9. miejsce w rankingu najlepszych graczy na świecie. Sukcesy u ScreaMa przyszły w bardzo młodym wieku, teraz, gdy ma 25 lat nie posiada żadnej drużyny. Można powiedzieć, że poza kilkumiesięcznym epizodem w GamerLegion, ScreaM jest na marginesie esportu od prawie dwóch lat. Być może Adil wcieli się w rolę starszego brata, posłuży doświadczeniem i pomoże Niverze, by ten lepiej poprowadził swoją karierę.

Obecny skład Heretics:

  • France Fabien „kioShiMa” Fiey
  • France Alexandre „xms” Forte
  • France Bryan „Maka” Canda
  • France Lucas „Lucky” Chastang
  • Belgium Nabil „Nivera” Benrlitom
  • France Morgan „B1GGY” Madour – trener