Mateusz „Bożydar” Jaworski nie będzie dalej występował w PLMIX podczas ESL Mistrzostw Polski. Drużyna zdecydowała, że do kolejnych potyczek woli podejść z innym zawodnikiem.

W ostatnim czasie CS-owa społeczność ponownie usłyszała o Mateuszu „Bożydar” Jaworskim. Głównie stało się to za sprawą jego testów w Illuminar Gaming. Część kibiców uwierzyła, że Jaworski przebije się do czołówki Polski i udowodni swój potencjał. Jak się natomiast okazało – z tych obserwacji w iHG nic nie wyszło. Mateusz nie dostał się do głównej ekipy i pozostał wolnym agentem.

Nie musiał jednak długo czekać, aż ktoś zaproponuje mu inną przygodę. Piotr „morelz” Taterka wyszedł do niego z zapytaniem, czy nie chciałby jako PLMIX spróbować powalczyć w eliminacjach do ESL Mistrzostw PolskiBożydar zgodził się na tę współpracę. Zapytacie, jaki był jej efekt? Najpierw przejście przez otwarty, a później zamknięty etap kwalifikacji bez utraty mapy. To zdecydowanie mogło imponować!

Następnie zespół stanął przed zdecydowanie cięższym wyzwaniem – grą w fazie zasadniczej ESL MP. W niej poziom był oczywiście wyższy, niż ten, na którym wcześniej rywalizowała paczka morelza. W pierwszym starciu PLMIX podjął Actine PACT i choć po dwóch mapach nie cieszył się z żadnych punktów, to chłopaki mimo wszystko powinni być zadowoleni z tego, jaki opór postawili jednej z najlepszych polskich formacji na drugiej lokacji.

Chyba nikt nie spodziewał się, że kilka dni po debiucie Jaworskiego i spółki w podanej wyżej lidze otrzymamy informację o zmianie gracza. Konkretnie mowa właśnie o Bożydarze, dla którego ESL Mistrzostwa Polski mogły być idealną opcją, aby przekonać do siebie większe organizacje. Niestety – epizod w rozgrywkach i w PLMIX nie potrwał tak długo, jak chciałby pewnie tego sam zawodnik.

Niżej przedstawiamy oficjalne oświadczenie Mateusza „Bożydara” Jaworskiego w tej sprawie.

 

Aloha, post informacyjny. Nie gram już w plmix co za tym idzie w mistrzostwach polski, zostałem wyrzucony po naszym…

Opublikowany przez Mateusza 'Bozydar' Jaworskiego Niedziela, 13 września 2020

Podajemy również obecny skład PLMIX na podstawie informacji zaczerpniętych na łamach Cybersport.pl:

  • Poland Piotr „morelz” Taterka
  • Poland Michał „crank” Krystyniak
  • Poland Kacper „Killkapi” Wierzewski
  • Poland Michał „Czapel” Czapla
  • Poland Mateusz „matty” Kołodziejczyk

Najnowszym członkiem drużyny został zatem Kacper „Killkapi” Wierzewski. PLMIX z nim w akcji zobaczymy już jutro o 20:30, kiedy to na serwerze spotka się z reprezentantami Wisły All in! Games Kraków w drugiej kolejce ESL MP.