boltz nie zagra z MIBR podczas BLAST Premier Fall Group. Brazylijczyk otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jego miejsce w składzie zajmie młodziutki brnz4n.

Na tydzień przed startem BLAST Premier Fall Group z obozu MIBR nadeszła dla kibiców fatalna wiadomość. boltz nie wystąpi z zespołem na turnieju, ponieważ otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Tym razem nie ma mowy o pomyłce. Sam Brazylijczyk mówi, że czuje się nie najlepiej i to pierwszy raz, gdy z powodu choroby nie wystąpi na tak dużej imprezie. 24-latek namawia także swoich fanów do zaszczepienia się, bo jak sam powiedział jego stan mógłby być jeszcze gorszy gdyby nie szczepionka.

Miejsce boltza w MIBR na czas trwania rozgrywek zajmie brnz4n, który na co dzień gra dla akademii organizacji. Teraz będzie więc miał szansę pokazać się szerszej społeczności.

Podopieczni Apoki to zdecydowanie najsłabsza drużyna na BLAST Premier Fall Group. Na start podejmą G2 Esports, a następnie mogą trafić na Ninjas In Pyjamas bądź BIG. 18-latek, dla którego to pierwszy tak duży turniej będzie mógł więc podejść do niego bez większej presji. Raczej nikt nie oczekuje od Made In Brazil wyjścia z grupy, natomiast każde ewentualne zwycięstwo drużyny ze standinem w składzie przeciwko wyżej notowanemu rywalowi będzie dla kibiców już sukcesem.

BLAST Premier Fall Groups wystartuje już 16 września i potrwa 10 dni. W turnieju zagrają 12 drużyn, które powalczą o nagrody z puli nagród 150 tysięcy dolarów oraz awans na finały BLAST Premier Fall.