Faworyt nie zawiódł. Gambit zdominowało Mistrzów Polski – Illuminar Gaming w ramach pierwszego meczu w DreamHack Open November.

  • Russian Federation Gambit 2:0 Poland Illuminar Gaming

Widowisko wystartowało na Mirage'u wybranym przez Polaków. Zmagania jednak kompletnie nie potoczyły się po ich myśli. Rywal był niesamowicie dobrze dysponowany, co tylko potwierdza rezultat, który osiągnął występując w ofensywie – 13:2. Później wystarczyło, że po prostu dopiął swego po zmianie stron – 16:5. Podopieczni Adriana „IMD” Piepera nie byli w stanie w żaden sposób go zatrzymać.

Szansa na odpowiedź w teorii była, ale w praktyce… wyglądało to znowu źle. Illuminar Gaming na Duście2, który był drugą lokacją w tym pojedynku ponownie dał się zdominować. Znowu przeciwnik wypracował sobie świetny wynik w ataku – 10:5 i dokończył dzieła zniszczenia w defensywie wygrywając 16 do 7.

Tym samym iHG nie ma już marginesu błędu podczas DreamHack Open November. Jeżeli chce wyjść z grupy – musi zwyciężyć dwa spotkania z rzędu. Pierwsze – eliminacyjne odbędzie się dzisiaj o 20:00. Enemy polskiej formacji będzie przegrany starcia KOVA vs. Nemiga.