Według najnowszych doniesień Hansel „BnTeT” Ferdinand wkrótce zasili były skład 100 Thieves. Wraz z kassadem gracze mają dołączyć do rosyjskiej organizacji EXTREMUM.

Kariera BnTeTa w ostatnich miesiącach wyraźnie wyhamowała. Zawodnik z Indonezji dokładnie rok temu dołączył do Gen.G. Z nową drużyną szybko zaczął osiągać sukcesy – wygrał DreamHack Open Anaheim, zakwalifikował się do ESL One: ROad to Rio – North America, zajął drugie miejsce na cs_summit 6 North America i wystąpił na kilku równie ważnych turniejach. Wszystko jest rozsypało się na jesień 2020 roku, kiedy to s0m i daps odeszli z zespołu, by rozpocząć karierę w Valoranta. Wówczas przyszłość Gen.G stanęła pod znakiem zapytania, a ostatecznie organizacja wystawiła pozostałych zakontraktowanych zawodników na listę transferową. Jednym z nich był naturalnie BnTeT.

Wygląda jednak na to, że 25-latek znalazł sobie nowy dom. Jak donoszą portale HLTV oraz 1pv.fr zawodnik ma wkrótce dołączyć do byłego składu 100 Thieves. Tamtejsza ekipa jesienią również przeżyła lekkie turbulencje – ze składu wykupiono jksa, a jkaem udał się na krótką przygodę do Apeks, by po chwili wrócić „na stare śmieci”. Nad całym projektem pieczę ma sprawować Aleksandar „kassad” Trifunović. Cała szóstka ma być obecnie w trakcie rozmów z EXTREMUM, czyli rosyjską organizacją. Gdy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, gracze wraz z trenerem mają osiąść w Europie i tutaj rywalizować z zespołami. Jest to całkiem nowa rzeczywistość dla całej piątki, bowiem dotychczas grali oni na amerykańskiej scenie. Tym bardziej cały projekt wydaje się ciekawszy.

Przewidywany skład EXTREMUM ma prezentować się następująco:

  • Aaron „AZR” Ward
  • Jay „Liazz” Tregillgas
  • Sean „Gratisfaction” Kaiwai
  • Joakim „jkaem” Myrbostad
  • Hansel „BnTeT” Ferdinand
  • Aleksandar „kassad” Trifunović – trener