To koniec przygody Wisły All iN! Games Kraków z 40. sezonem ESL Challenger League. Biała Gwiazda przegrała wczoraj pojedynek z HEET w dolnej drabince play-offów.

  • Poland Wisła All iN! Games Kraków 1:2 France HEET

Podopieczni Mariusza „loord” Cybulskiego już raz rywalizowali z HEET podczas fazy pucharowej tych zmagań. W ćwierćfinale górnej części drabinki nie postawili większego oporu drużynie z Francji. Gdy natomiast wczoraj doszło do rewanżu spotkanie było naprawdę wyrównane.

Seria rozpoczęła się od imponującego powrotu Alexandre „bodyy” Pianaro i spółki, którzy na Duście2 z wyniku 4:11 doprowadzili do zwycięstwa 19:15. Na szczęście nie podłamało to Wisły All iN! Games Kraków, która zareagowała odpowiadając na Overpassie – 16:12. Byliśmy zatem świadkami trzeciej potyczki na Nuke'u, którego tak jak D2 zwieńczyła dogrywka. Niestety ponownie w dodatkowych rundach silniejsi byli Francuzi – 19:17.

HEET triumfowało więc nad Białą Gwiazdą 2 do 1 w mapach, ale trzeba przyznać, że Polacy dzielnie walczyli. Robili wszystko, aby zrewanżować się za poprzednią porażkę, jednak ostatecznie nie dali rady. W efekcie ekipa Lucasa „Lucky” Chastanga zameldowała się w małym finale rozgrywek, a Wisła Kraków zakończyła ligę na 4. pozycji.

Biała Gwiazda mimo wszystko nadal ma możliwość dostania się do ESL Pro League Conference S16. Jeden slot w tym turnieju jest bowiem przeznaczony dla najlepszego zespołu z trwających obecnie ESL Mistrzostw Polski.