Rigon „rigoN” Gashi nie będzie dłużej zawodnikiem BLINK. Szwajcar nie przedłużył umowy z albańską organizacją.

Doniesienia o przyszłości rigoNa są w dużym stopniu zaskakujące. Zawodnik brylował w końcówce 2021 roku razem ze swym nowym składem i wydawało się, że wobec kolejnego sezonu roztaczają się przed nimi naprawdę obiecujące perspektywy. BLINK będzie musiało jednak sprostać nowym wyzwaniom już bez swojego gwiazdora, a terminarz Albańczyków jest wręcz wypchany po brzegi. Zespół za kilka dni zacznie kwalifikacje do Elisa Invitational Winter. Pod koniec stycznia graczy czekają również trzy kolejne kompetycje, w tym start ESL Challenger League.

W swym oświadczeniu rigoN wyjaśnił, iż decyzję o nie przedłużaniu kontraktu i odejściu, podjął samodzielnie. Mimo wszystko wypowiedź była dość lakoniczna, a sam Szwajcar wydaje się mieć pewien uraz do organizacji. Gashi wyraził otwartość na nowe propozycje i oferty gry. Można się spodziewać, że zawodnik ponownie poszuka opcji poza swoim rodzimym krajem, gdyż szwajcarska scena nie oferuje mu perspektywicznych opcji rozwoju.

Graczem, który również zakończył współpracę z BLINK jest Sener „SENER1” Mahmuti. Albańczyk przyznał, że liczył na nową umowę, lecz organizacja jej mu nie zaoferowała. Mahmuti podobnie jak i rigoN rozpoczął więc szukanie nowego zespołu. W obecnej sytuacji w drużynie pozostało tylko trzech zawodników. BLINK nie wystosowało jeszcze żadnego oświadczenia, wobec czego nie wiadomo jeszcze kto uzupełni piątkę po odejściu SENER1 z rigoNem.

Pozostali gracze zakontraktowani w BLINK to:

Albania Genc „gxx-” Kolgeci
Albania Flatron „juanflatroo” Halimi
Albania Dionis „sinopsyy” Budeci

Albania Klesti „stikle-” Kola (trener)