BLAST: Vitality pokonuje G2; fenomenalny comeback ekipy ZywOo na drugiej mapie

15.06.2020 Daniel Gabryś

Za nami niezwykle interesujący pierwszy mecz w ramach wiosennych finałów BLAST Premier. Na uwagę zasługuje fenomenalny comeback Vitality, który zapewnił im zwycięstwo 2:0.

France Vitality 2:0 France G2 (Inferno 16:5; Mirage 22:20)

Spotkanie rozpoczęło się na Inferno, które padło wyborem Vitality. Ekipa zaczęła dominować od samego początku, tym samym podkreślając swoją chęć dobrego rozpoczęcia zmagań. Formacja nexy przez długi okres czasu, nie była w stanie dotrzymać tempa oponentom. Połowę zakończyli ze stratą aż siedmiu punktów! Po przerwie zespół ZywOo nie miał zamiaru odpuszczać. Wygrana pistoletówka oraz pewność w kolejnych starciach spowodowały, że Vitality pierwszą lokację wygrało 16:5.

Początek pojedynku na drugiej mapie, znów był fenomenalny dla drużyny shoxa. Przy prowadzeniu 7:3 coś zaczęło się jednak psuć. G2 nabrało wiatru w żagle i udowodniło, że pamiętają, jak się gra w Counter Strike'a. Ekipa Amanka szybko dogoniła przeciwników, a następnie wyszła na prowadzenie. Francuzi nie zwalniali i już chwilę później przy ich logo widniało piętnaście zdobytych rund. Wtem sytuacja po raz kolejny zmieniła się o 180 stopni. Vitality odrodziło się niczym feniks i zaskakiwało na każdym kroku. Ku zdziwieniu zarówno widzów, jak i komentatorów, udało im się zrobić comeback z wyniku 8:15 i doprowadzić do dogrywek. W nich lepszy okazał się zespół ZywOo, który triumfował 22:20.

Polska transmisja turniejów BLAST odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Media Expert oraz forBET.