To był przyjemny mecz dla reprezentantów Vitality. Z łatwością pokonali Complexity w swoim pierwszym starciu w ramach BLAST Premier Global Final.

• France Vitality 2:0 Denmark Complexity

Rywalizacja między wyżej podanymi ekipami rozpoczęła się na Mirage'u, którego wybrało Complexity. W połowie numer jeden potyczka była całkiem wyrównana. Jedni i drudzy zdobywali punkty i ostatecznie przed zmianą stron Vitality prowadziło zaledwie 8:7. Kiedy natomiast to Francuzi wzięli się za atak – pojedynek znacznie się zmienił. Benjamin „blameF” Bremer i spółka nie wiedzieli, jak ustawić defensywę, aby powstrzymać rozpędzonego rywala, który koniec końców nad nimi triumfował – 16:9.

Po kilku minutach przerwy formacje wróciły na serwer, aby tym razem zmierzyć się na mapie Team Vitality, czyli Duście2. Zawody były praktycznie identyczne, jak poprzednie. Znowu obserwowaliśmy wyrównane spotkanie w pierwszych 15. rundach, a w drugiej części zmagań Complexity nie miało nic do powiedzenia. Zespół Mathieu „ZywOo” Herbauta zwyciężył 16:8.

Polska transmisja turnieju BLAST Premier Global Finals jest dostępna na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv, a jej partnerami są firmy forBET oraz Logitech. W gronie komentatorskim znaleźli się Radosław „mad1” Florkowski, Oskar „Deerfluffy” Formella, Jakub „swelder” Grzegorski, Olaf „szeregowy” Ostrowski oraz Dominik „domek” Nowakowski.