To było perfekcyjnie rozegrane przez Heroic spotkanie. Duńska formacja z łatwością zwyciężyła przeciwko sAw w BLAST Premier Spring Showdown!

  • Denmark Heroic 2:0 Portugal sAw

Rywalizacja rozpoczęła się na mapie wybranej przez portugalski skład, który w połowie numer jeden przystąpił do gry w ofensywie. Atak nie wychodził mu natomiast zbyt dobrze, czego efektem były wpadające na konto Caspera „cadiaN” Møllera i spółki punkty. Ostatecznie po 15. rundach ekipa z Danii cieszyła się z wysokiego prowadzenia – 11:4, z którego szybko dopięła swego zamykając potyczkę wynikiem 16:4.

Następnie oba zespoły spotkały się na Trainie, na którym pojedynkować chciało się Heroic. Ponownie obserwowaliśmy dominację aktualnie 3. najlepszej drużyny świata według rankingu HLTV, która w roli terrorystów osiągnęła rezultat 10:5. W defensywie również była zdecydowanie silniejszą formacją, co przełożyło się na zwycięstwo w pewnym stylu – 16:6.

Przypominamy, że w BLAST Premier Spring Showdown nie ma dolnej drabinki. Heroic przeszło więc do kolejnego etapu zmagań, a sAw odpadło z turnieju.