To jeszcze nie koniec Vitality w BLAST Premier Spring 2020 Finals. Francuzi pokonali 2:0 NiP i awansowali do finału dolnej drabinki.

  • Sweden NiP 0:2 France Vitality (Mirage 9:16, Dust2 13:16)

Spotkanie rozpoczęło się na Mirage'u od świetnej serii Vitality. Francuzi po stronie CT bardzo łatwo wypracowali sobie sześciorundową przewagę i zdystansowali się od przeciwnika. Nawet chwilowy zastój w środku pierwszej połowy nie przeszkodził im wygrać tę część spotkania pewnie, bo wynikiem 10:5. Po zmianie stron Vitality kontynuowało swoją dobrą grę i potwierdziło to zwycięstwem w pistoletówce. Lekka nerwowość mogła się wkraść w szeregi drużyny na pierwszej rundzie „full” przeciwnika, kiedy to NiP zdobył trzy punkty i mogło się wydawać, że rusza w stronę come-backu. Sytuację „do normy” przywrócił jednak ZywOo, a następnie do pomocy przyszedł mu shox. W rezultacie Francuzi wygrali Mirage'a 16:9, mimo że był to pick Szwedów. Imponowała forma francuskiego snajpera, który po wczorajszym kryzysie wrócił na właściwie tory i mapę zakończył z ratingiem 1.63 – zdecydowanie najwyższym na serwerze.

Rywalizacja przeniosła się na Dust2. Początkowo rękę na pulsie trzymał NiP, który zdominował przeciwnika, wygrywając aż sześć pierwszych rund. Szwedzi nie potrafili jednak podtrzymać dobrej formy na dłużej i ostatecznie pierwszą połowę wygrali zaledwie jednopunktowym prowadzeniem. Po zmianie stron Vitality co raz częściej zaczęło przejmować pałeczkę, a to za sprawą shoxa. Doświadczony Francuz na Duście był istnym katem rywali, nie potrafiącym się zatrzymać. W trudnych momentach dołączali do niego również koledzy z zespołu, dzięki czemu Vitality zaczęło uciekać przeciwnikowi, aż ostatecznie zakończyło mecz wynikiem 16:13. Fenomenalny shox zdobył podczas tej mapy aż 33 fragi – nikt z jego drużyny nie był nawet blisko, by się z nim ścigać. Nieśmiałą próbę podjął nawwk, zakończył on jednak mecz z 25 punktowym dorobkiem w tej statystyce. Tym samym Vitality pozostaje w grze, NiP musi pożegnać się z rozgrywkami. Szwedzi wzbogacili się o 15 tysięcy dolarów, zajmując 5-6 miejsce ex-aequo z G2.

Polska transmisja turniejów BLAST odbywa się na oficjalnych kanałach ESPORT NOW na platformach Twitch, Youtube i Facebook, a całość komentują między innymi Olek „Vuzzey” Kłos, Radosław ‘Mad1’ Florkowski, Adam ‘Destru’ Gil, Oskar ‘Deerfluffy’ Formella oraz Jakub ‘Swelder’ Grzegorski. Partnerem polskiej transmisji są Media Expert oraz forBET.