Mamy niespodziankę! Astralis kończy swój udział w BLAST Premier Spring Groups przegrywając 0:2 z BIG w dolnej drabince!

• Germany BIG 2:0 Denmark Astralis

Zmagania rozpoczęły się na mapie wybranej przez BIG, czyli Vertigo. Pierwsza połowa wyszła nieco lepiej niemieckiej ekipie, która w ataku wypracowała sobie rezultat 9:6. Nie była jednak w stanie za szybko wykończyć przeciwnika. Duńczycy dzielnie walczyli, przez co widowisko dalej było niezwykle interesujące dla kibiców. Koniec końców natomiast to Johannes „tabseN” Wodarz i społka cieszyli się ze zwycięstwa – 16:14.

Po krótkiej przerwie drużyny wróciły na serwer, aby zmierzyć się na Inferno. W części starcia numer jeden znowu byliśmy świadkami zaciętej potyczki. Raz jedni, raz drudzy zdobywali punkty. Ostatecznie to BIG wyszło z tej przebitki lepiej, bowiem osiągnęło wynik 8:7. Następnie reprezentanci wspomnianej organizacji dosłownie przejechali się po rywalu grając w ofensywie. Podopieczni Danny'ego „zonic” Sørensena kompletnie nie odnaleźli się w CT i przegrali tę lokację 8:16.

Dla Astralis ta porażka oznacza odpadnięcie z BLAST Premier Spring Groups 2021. Zespół z Danii będzie zatem musiał pojedynkować się w BLAST Premier Spring Showdown, który wystartuje 13. kwietnia. BIG za to dalej ma szansę wygrać grupę A w trwającej odsłonie BLAST-a. O 20:30 czeka ich spotkanie przeciwko będącemu w formie Ninjas in Pyjamas.

Polską transmisję z wszystkich przystanków BLAST Premier w 2021 roku będzie można oglądać na kanale ESPORT NOW na platformie twitch.tv oraz youtube.