Za nami ostatnie zmagania w grupie B. Niestety Jastrzębiom nie udało się awansować do playoffów. Ta sztuka udała się natomiast HAVU oraz Nordavind.

Portugal Giants 16:12 Finland HAVU

Spotkanie od wygranej pistoletówki zaczęli Portugalczycy. Dzięki lepszej ekonomi udało im się wyjść na prowadzenie 4:1. Następnie z dobrej strony pokazywało nam się HAVU, które udowodniło, że potrafi grać po stronie terrorystów. Zwyciężyli pięć rund z rzędu, po których znów oddali prowadzenie na rzecz Giants.

Zamiana stronami na mapie Nuke potrafi zmienić obraz gry o 180 stopni. Tym razem pozytywnie się zaskoczyliśmy. Giants, które do tej pory było uznawane za najgorszą drużynę w grupie, udowodniło, że potrafi radzić sobie nawet z 26. zespołem w rankingu HLTV. Portugalczycy wyprowadzali świetne ataki, z którymi wielokrotnie nie radził sobie ich oponent. Dzięki temu zwyciężyli 16:12.

European Union Nordavind 16:14 Poland x-kom AGO

Jastrzębie wygrały pistoletówkę, lecz ich rywale odpowiedzieli w kolejnej potyczce. Nordavind rozpoczęło swój marsz do zwycięstwa z wysokiego c, ponieważ już po chwili prowadzili 8:1. x-kom AGO długo szukało sposobu na obejście defensywy ekipy cromena. Pod koniec pierwszej połowy w końcu się udało, a nasi rodacy odbili się od dna i doprowadzili do stanu 5:10.

Po przerwie liczyliśmy na comeback ze strony Jastrzębi i ten faktycznie nastąpił. Drużyna Furlana długo goniła przeciwnika, a dodatkowej motywacji dodał piętnasty punkt na koncie Nordavind. Presja wydawała się nie ciążyć na Polakach, którzy pewnie kroczyli do dogrywki. Cały plan zawalił się w ostatnim, trzydziestym starciu. To właśnie wtedy NaToSaphiX i spółka zakasali rękawy i wygrali rundę, która zakończyła to spotkanie.

Pierwsze miejsce w grupie B zajęło Nordavind, które zdobyło piętnaście punktów. Trzy oczka za nimi uplasowało się HAVU. Na trzeciej lokacie znalazło się Giants, które pokazało się z naprawdę dobrej strony na tym turnieju. Najgorzej poszło x-kom AGO, które mimo wielu bliskich wyników zdołało wygrać tylko jedno spotkanie.