x-kom AGO nie wykorzystało okoliczności i przegrało ze SKADE 0:2 w 1/8 finału BLAST Rising. Tym samym Jastrzębie pożegnały się z rozgrywkami już w 1. rundzie play-offów.

• Bulgaria SKADE 2:0 Nepal x-kom AGO (Dust2 16:13, Train 16:8)

Mecz nie zaczął się najlepiej, bo od… 3 godzinnego opóźnienia. W efekcie w szeregach SKADE zaszło kilka zmian – KalubeR i mar zastąpili oxygeNa i dennyslawa, którzy nie mogli grać z powodu kłopotów technicznych. Wydawało się, że tym samym otwiera się droga dla x-kom AGO, by ten mecz wygrać z osłabionym przeciwnikiem.

I rzeczywiście wszystko początkowo szło po myśli Polaków. Udało się wygrać pierwszą połowę na Duście 8:7, po zmianie stron powoli pracować nad przewagą, która w szczytowym momencie wynosiła 12:8. Później jednak wszystko się posypało, a SKADE nagle zaczęło punktować niemal nieustannie. W rezultacie Bułgarzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:13.

Drugą mapę, Traina, oglądało się jeszcze gorzej. Pierwsza połowa to katastrofa w wykonaniu AGO, które pozwoliło przeciwnikom zdobyć aż 10 punktów, mimo że ci grali po słabszej stronie terrorystów. Po krótkiej przerwie i zmianie stron stało się to, czego mogliśmy się spodziewać – dominacja SKADE tylko się zwiększyła i Bułgarzy szybko zmierzali do końca mapy. ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem SHiPZA i spółki 16:8. Polakom nic nie dał bardzo dobry występ snatchiego, który zdobył na przegranej mapie aż 26 fragów. Jednocześnie leman i F1ku razem zdobyli zaledwie 11 fragów. Taka dysproporcja musiała się skończyć porażką. Tym samym AGO odpada z BLAST Rising.

• European Union MAD Lions – European Union EC Brugge

Dzisiaj mamy jednak okazję do oglądania innego polskiego meczu, czyli MAD Lions kontra EC Brugge. Licząc kubena, dziś na serwerze pojawi się czterech Polaków. Faworytem spotkania jest oczywiście ekipa tudsoNa, zespół matty'ego i n0tice'a w ostatnim czasie poczynił jednak spore postępy i nie należy ich przed rywalizacją tak szybko skreślać. Pytanie tylko, jak drużyna poradzi sobie z jedną zmianą w składzie – ritchiEE'ego bowiem zastąpi Necrogenes1s. Początek spotkania o godzinie 13:00, transmisja na anglojęzycznym kanale BLAST.