ALTERNATE aTTaX i ENDPOINT mogą być pewne udziału w play-offach BLAST Rising. W ostatnich dzisiejszych meczach, zmierzą się oni o pozycje lidera w grupie A.

• Hungary Salamander 10:16 Germany ALTERNATE aTTaX

Mecz na Inferno lepiej rozpoczęli Węgrzy, którzy po stronie CT zdobyli osiem punktów, co było dosyć niezłą zaliczką wchodząc w drugą połowę. Najlepiej w defensywie grał torzsi, który mecz skończył jako jeden z dwóch zawodników Salamander z nieminusowym KD ratio.

Zupełnie nowy poziom anty-terrorystów zaprezentowali ewentualni zwycięzcy meczu, ALTERNATE aTTaX. Niemcy, prowadzeni przez wybitnego kressy'ego, nie dali rywalom najmniejszych szans, wygrywając pistoletówkę i sukcesywnie budując na niej przewagę. Ten świetny występ zapewnił ekipie ATX występ w play-offach BLAST Rising.

• United Kingdom Endpoint 16:14 Denmark Tricked

Spotkanie ekip z Wielkiej Brytanii i Danii również odbywało się na Inferno. Tam po stronie defensywnej rozpoczęło niezawodne do tej pory Endpoint, które wygrało pistoletówkę i kilka następujących rund. Tricked pozbierało się po straceniu siedmiu punktów. Wtedy agresja Duńczyków zaczęła nabierać tempa i być sukcesywna. Dlatego też połowa zakończyła się wynikiem 8:7.

Lucky i spółka zostali na fali po zmianie stron, o czym świadczy chociażby wygrana pistoletówka. Po przekroczeniu dziesięciu wygranych rund po obu stronach, zaczęło nam się naprawdę wyrównane spotkanie, o którym decydowały indywidualne przebłyski. Brytyjczykom udało się dobrnąć aż do 14-stego zwycięstwa, po czym zaczęła ich zatrzymywać stelarna obrona Tricked. Niesamowita dyspozycja Robiina i Cruc1ala w przedostatniej, dominującej rundzie, otworzyła dla Endpoint bombsite B, a w ostatniej strefę detonacyjną A.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.