Jesteśmy niemal na półmetku fazy grupowej BLAST Rising. Dzisiaj rusza rywalizacja w grupie C, a wraz z nią MAD Lions, którzy w pierwszym meczu zmierzą się z ALTERNATE aTTaX.

  • Bulgaria SKADE – Russian Federation Spirit Academy

Grupę C rozpocznie rywalizacja Dawida z Goliatem. SKADE, jako najwyżej rozstawiona drużyna jest faworytem do wygrania całego turnieju, Spirit Academy to z kolei juniorzy, którzy dopiero się docierają jako skład. Tutaj inny wynik, niż wysoka wygrana Bułgarów, będzie zaskoczeniem. 20. drużyna świata jeśli chce budować swoją markę, to obowiązkowo musi osiągnąć bardzo dobry wynik na turnieju BLAST Rising, który jednocześnie potwierdzi to, że rozgrywki średniej rangi są już poniżej poziomu SKADE. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 12:00.

  • European Union MAD Lions – Germany ALTERNATE aTTaX 

Drugi mecz jest z pewnością o wiele bardziej interesujący dla polskiego widza, bo będziemy mogli śledzić poczynania tudsoNa i spółki, czyli MAD Lions. Lwy zmierzą się w pierwszym spotkaniu z ALTERNATE aTTaX. Niemcy w ostatnim czasie są bardzo mało aktywni, ostatni ich mecz na oficjalnym serwerze miał miejsce aż 3 tygodnie temu – była to porażka 14:16 z GamerLegion. Forma drużyny stoi więc pod dużym znakiem zapytania. MAD Lions z kolei grają ostatnio sporo i niestety sporo też przegrywają – na pocieszenie możemy dodać, że ekipa Polaka potyka się raczej na o wiele mocniejsze drużyny, jak forZe czy EPG Family. ALTERNATE aTTaX to rywal ze znacznie niższej półki, więc powinien być jak najbardziej w zasięgu podopiecznych kubena. Początek spotkania o godzinie 15:00.

Dzisiaj zobaczymy jeszcze mecz zwycięzców grupy C, który zaplanowano na godzinę 18:00. Wygrany tego spotkania zapewni sobie 1. miejsce w grupie i automatycznie awansuje do fazy play-offów. Transmisja wszystkich spotkań odbędzie się na kanale BLAST TV.