Rozpoczęliśmy rywalizację w grupie C podczas BLAST Rising 2020. Movistar Riders poradziło sobie w zmaganiach z Japaleno, a FATE pokonało Apeks.

  • Spain Movistar Riders 16:9 Sweden Japaleno

Pierwsza pistoletówka w meczu wpadła na konto szwedzkiej formacji. Nie musieliśmy jednak długo czekać na odpowiedź reprezentantów Movistar. Ci już w kolejnej rundzie korzystając ze słabszego ekwipunku byli w stanie zaskoczyć enemy i przejąć inicjatywę w potyczce. Kilka minut później tablica wskazywała 6 do 2 dla hiszpańskiego składu broniącego BS-ów. Wydawało się zatem, że steel i spółka idą po dwucyfrową zaliczkę punktów przed zmianą stron, lecz wtedy obudziły się „papryczki”. Ostatecznie połowa numer jeden zakończyła się minimalnym prowadzeniem Movistar Riders – 9:6.

Co czekało nas w drugiej części? Niestety – jednostronne widowisko. Choć nie zapowiadało się na nie, ponieważ Japaleno w moment doprowadziło do niezwykle bliskiego wyniku 8:9, to w dalszej odsłonie pojedynku zapomniało chyba, jak powinno się grać w CT. Atakujący bez większych problemów domknęli zawody triumfując 16:9, a decydujący cios w kierunku Szwedów zadał alex, który popisał się umiejętnościami indywidualnymi w clutchu 1v3.

  • Bulgaria FATE 16:14 Norway Apeks

Po kilku minutach odpoczynku od esportowych emocji, przenieśliśmy się znowu na serwer, aby obserwować rozgrywki między FATE Apeks, które dalej korzysta z dennisa w roli zmiennika. Na początku byliśmy świadkami zaciętego spotkania. Obie piątki szły łeb w łeb, aż w końcu przy remisie 3:3 na inny poziom wskoczyli Bułgarzy, którzy koniec końców kompletnie zniszczyli rywala. Po piętnastu odsłonach cieszyli się z rezultatu 11:4.

Grono KalubeRa dobrze wiedziało, że jest blisko zwycięstwa. Zachowało spokój i krok po kroku dążyło do upragnionej 16. rundy przy ich nazwie. Co prawda po drodze mocno przeszkadzało im Apeks, ale nie miało to większego znaczenia. Liczyła się tylko i wyłącznie wygrana FATE – 16:14.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.