Dziś rozpoczęła się druga tura pierwszego etapu w BLAST Rising. W ramach grupy A na start obejrzeliśmy starcia Tricked vs. ALTERNATE aTTaX i Endpoint vs. Salamander.

  • Denmark Tricked 8:16 Germany ALTERNATE aTTaX

W spotkanie na Trainie lepiej weszli Duńczycy, którzy zgarnęli pistoletówkę i następną rundę po niej. Szybko jednak niemieckie grono wzięło się w garść i odpowiedziało dobrymi atakami na fullu. Z biegiem czasu ALTERNATE aTTaX czuło się na mapie coraz pewniej, o czym świadczy chociażby wynik po piętnastu odsłonach – 9:6.

Zmiana stron pomogła ScrunKowi i spółce kompletnie zdominować rywali. ALTERNATE pewnym krokiem szło po swoje, aż w końcu zwyciężyło 16:8. Trzeba przyznać, że ich CT robiło wrażenie. Reprezentanci wspomnianej marki grając w defensywie oddali enemy tylko dwa punkty!

  • United Kingdom Endpoint 16:11 Hungary Salamander

Ekipa CRUC1ALA podczas rywalizacji na Inferno dość szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Wtedy natomiast do głosu doszło Salamander, które natychmiast doprowadziło do remisu. Dalsza część potyczki także była wyrównana. Ostatecznie minimalnie lepiej wypadło w niej Endpoint, które wygrywało 8:7.

Druga połowa z początku również była zacięta. Obie drużyny szły łeb w łeb i ciężko było wskazać ekipę, która radzi sobie lepiej. W końcówce jednak węgierskiej paczce zabrakło sił, aby dalej walczyć na równi i tym samym z triumfu 16:11 cieszyli się zawodnicy organizacji z Wielkiej Brytanii.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv. Druga runda fazy grupowej rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 17:00.