Kolejne emocjonujące spotkania w ramach BLAST Rising za nami. Z dobrej strony pokazali się Hiszpanie oraz Szwedzi, którzy wygrali swoje starcia.

Spain Movistar Riders 16:13 Norway Apeks

Rywalizacja toczyła się na mapie Nuke, która faworyzuje stronę broniącą. Najpierw świetnie zagrało Apeks, które nie pozwalało oponentom na zbyt wiele swobody. Norwedzy zdobyli dziesięć rund z rzędu, po których obraz spotkania zaczął się odwracać. Hiszpanie do końca połowy zdobyli cztery punkty, by potem wręcz zmiażdżyć rywala.

Zespół loWela pokazał, że również oni potrafią świetnie grać po stronie antyterrorystów. Przegrana pistoletówka powinna być gwoździem do ich trumny, a stało się totalnie inaczej. Movistar Riders wygrało rundę force, a do końca spotkania oddało Norwegom tylko jedno starcie. Wygrywając 16:13 zagwarantowali sobie pierwsze miejsce w grupie C.

Sweden Japaleno 16:10 Bulgaria FATE

Początek spotkania wyglądał lepiej dla Japaleno, a to głównie dzięki wygranej pistoletówce. FATE swoją dobrą passę rozpoczęło w piątej rundzie. Po krótkiej chwili wyszli na prowadzenie 7:3. Ich rywale zdołali się obudzić i wygrać trzy potyczki, przez co połowę przegrali 6:9.

Po zamianie stron po raz kolejny widzieliśmy czystą dominację. Japaleno wygrało aż dziewięć rund z rzędu, dzięki czemu byli wręcz pewni końcowego zwycięstwa. Bułgarzy zdołali wykrzesać swoje siły i wygrać jedno starcie, po którym Szwedzi zakończyli dzieło zniszczenia.

Na pierwszym miejscu w grupie C znajduje się obecnie Movistar Riders. Za nimi z sześcioma punktami zobaczyć możemy Japaleno, które wyprzedza FATE. Ostatnią lokatę zajmuje Apeks, które do tej pory nie zdołało wygrać ani jednego spotkania.