Za nami dwa tygodnie emocjonującej fazy grupowej, która wyłoniła ośmiu finalistów, walczących o €30.000. Wśród nich wciąż znajdziemy polską drużynę.

Rywalizacja w grupach BLAST Rising nie mogła się obyć bez niespodzianek – zdecydowanie największą z nich jest brak Movistar Riders w najlepszej ósemce. Hiszpanie rywalizujący w grupie C prowadzili zaciętą walkę z Japaleno oraz FATE, a o tym kto awansuje zadecydował bilans rund. 

Jedyną formacją, która przez całe rozgrywki grupowe nie przegrała ani jednego spotkania, okazało się Heretics. Francuzi pokazali, że są fenomenalnie przygotowani do gry na tym poziomie, a sukcesy w ESL One: Road to Rio udowodniły, że kioShiMa i spółka są klasę wyżej od swoich oponentów. Obecnie można śmiało twierdzić, że są największym faworytem do zwycięstwa całego turnieju.

W play-offach zobaczymy jedną polską drużynę – AVEZ Esport. x-kom AGO całkowicie nie poradziło sobie w tych rozgrywkach, zajmując ostatnie miejsce w grupie B. Z kolei Ośmiornice po nie najlepszym pierwszym tygodniu, pokazało imponującą grę w drugiej kolejce, mimo że zostali zmuszeni do gry ze zmiennikiem. Paweł “byali” Bieliński sprostał zadaniu, a naszych rodaków zobaczymy już w poniedziałek. 

Harmonogram meczów ćwierćfinałowych:

Poniedziałek, 18 maja:

  • 17:00 – United Kingdom Endpoint vs Poland AVEZ
  • 20:45 – European Union Nordavind vs Bulgaria FATE

Wtorek, 19 maja:

  • 17:00 – Sweden Japaleno vs Finland HAVU
  • 20:45 – France Heretics vs Germany ALTERNATE aTTaX

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.