Mamy komplet – wszystkie drużyny z Polakami na pokładzie zameldowały się w fazie play-off BLAST Rising. Ostatnimi, którzy weszli na pokład, byli podopieczni kubena z MAD Lions, którzy zajęli 2. miejsce w grupie C.

  • European Union MAD Lions 2:0 Russian Federation Spirit Academy (Nuke 16:12, Dust2 16:7)

MAD Lions po wygranej z ALTERNATE aTTaX i porażce ze SKADE znaleźli się w meczu przegranych grupy C, w którym zmierzyli się ze Spirit Academy. Rywalizacja a juniorami z regionu CIS przebiegła już na szczęście zgodnie z planem. Początki jednak nie były łatwe, bowiem akademia Spirit wygrywała na Nuke'u nawet 10:5, mimo gry w rolach terrorystów. Po zmianie stron szczęśliwie okazało się, że Lwy są równie dobrze przygotowane do ataku, co rywal, a nawet nieco lepiej. Efekt był piorunujący – ekipa tudsoNa zgarniała punkt za punktem i w błyskawicznym tempie goniła przeciwnika. Ponadto MAD Lions rozgrywali fantastycznie clutche, w których wygrali stosunkiem 4-0! W rezultacie Nuke zakończył się zwycięstwem Polaka i spółki 16:12. Sam tudsoN zaś był najlepszym graczem na mapie, zdobywając łącznie 28 fragów.

Druga mapa miała już o wiele mniej dramatyczny przebieg. MAD Lions bowiem od początku spotkania narzucili swoje warunki, czego pokłosiem było prowadzenie 10:5 po pierszej połowie. Po zmianie stron, mimo przegranej pistoletówki, podopieczni kubena nie stracili energii i w dalszym ciągu wygrywali na rundach full-buy. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem europejskiego kolektywu 16:7 i to wszystko, mimo braku Woro2k, którego w składzie zastąpił jL. W tym wypadku rolę snajpera przejął tudsoN, który sprawdził się z AWPą w rękach znakomicie – najlepiej świadczy o tym aż 17 zdobytych fragów tą bronią.

Tym samym MAD Lions zajęli 2. miejsce w grupie C BLAST Rising i dzięki temu zapewnili sobie udział w fazie play-off. W niej zobaczymy również EC Brugge (matty i n0tice), a także x-kom AGO. Teraz czeka nas dokończenie fazy grupowej – przed nami rozgrywki jeszcze w trzech grupach, a w międzyczasie odbywać się będą mecze Play-in.