MAD Lions zagrają dziś w ćwierćfinale BLAST Rising. Ekipa tudsoNa wczoraj wyeliminowała EC Brugge, a dziś na ich drodze staną juniorzy ze Spirit Academy.

  • Russian Federation Spirit Academy – European Union MAD Lions

Coraz bardziej realny staje się scenariusz, w którym MAD Lions wraz z nowym zespołem zagra w swoim pierwszym finale międzynarodowego turnieju. Lwy na BLAST Rising radzą sobie póki co znakomicie – w pierwszej rundzie play-offów rozbiły EC Brugge 2:0 i dziś zagrają ćwierćfinał na Academy Spirit. Jest to rywal wręcz idealny, gdyż obie drużyny zmierzyły się ze sobą w fazie grupowej. Efekt? TudsoN i spółka rozbili wrogów w pył, oddając im zaledwie 19 rund łącznie na dwóch mapach! Wszystko wygląda na to, że scenariusz może się powtórzyć. MAD Lions bowiem jest w formie i regularnie punktuje ekipy słabsze, potykając się jedynie w meczach, w któych są underdogami. Dzisiaj podopieczni kubena są wyraźnymi faworytami, dlatego zwycięstwo powinno wpaść na ich konto.

Gdy spojrzymy na cały turniej BLAST Rising, to zauważymy, że coraz mniej dobrych ekip zostało „na powierzchni”. W 1/8 finału odpadli chociażby gracze x-kom AGO, czy GORILLAZ, czyli nowy skład flushy. Jeśli MAD Lions pokona dziś akademię Spirit, to zagra w półfinale z DBL PONEY. Rywal wymagający, ale Francuzi w podobnym czasie, co półfinał, będą mieli ważniejszy mecz – spotkanie z Anonymo we FLASHPOINT. Być może NBK- i spółka skupią się bardziej na tym turnieju, a ich rozkojarzenie wykorzysta europejski kolektyw tudsoNa.

Transmisja dzisiejszego ćwierćfinału odbędzie się na oficjalnym kanale BLASTA.