Za nami dwa niezwykle ciekawe spotkania, ponieważ w obu o zwycięzcy musiała zaważyć dogrywka. Niestety Jastrzębie przegrały na HAVU, przez co ich szanse na awans do playoffów są znikome.

Finland HAVU 19:17 Poland x-kom AGO

Zespół Furlana fenomenalnie zaczął to spotkanie. Jastrzębie wręcz niszczyły swoich rywali, przez co szybko wyszły na prowadzenie 7:1. Warto również wspomnieć, że na przestrzeni pierwszych pięciu rund, zawodnicy x-kom AGO zginęli zaledwie trzy razy. Dopiero w dziewiątym starciu obraz potyczki zaczął się wyrównywać. HAVU ze sporymi problemami zdobyło pięć punktów, dzięki czemu do przerwy przegrywali 6:9.

Polacy zgarnęli drugą pistoletówkę, przez co ich szanse na triumf drastycznie wzrosły. HAVU zdołało lekko podgonić wynik, lecz po chwili ich rywale znowu odskoczyli. Zawodnicy x-kom AGO przy prowadzeniu 15:10 ewidentnie się rozluźnili. Zapłacili za to naprawdę wiele, ponieważ ich oponent poczuł wiatr w żaglach. Finowie doprowadzili do dogrywki, w której grali ze zdwojonymi siłami. Nasi rodacy nie sprostali i polegli 17:19. Jastrzębie wciąż mają szanse na awans, lecz są one strasznie małe i uwarunkowane postawą Nordavind w kolejnych spotkaniach.

European Union Nordavind 19:15 Portugal Giants

Portugalczycy spotkanie zaczęli od wygranej pistoletówki. Dało im to zarazem kolejne dwa punkty, po których ich rywale zdołali się odgryźć. Na kolejnych fullach lepiej spisywało się Giants, które ewidentnie zaskoczyło swoją postawą rywali. Nordavind dopiero pod sam koniec połowy zaczęło odrabiać stratę, dzięki czemu do przerwy przegrywali zaledwie jednym punktem.

Giants okazało się lepsze również w drugiej pistoletówce. W kolejnych trzech starciach wygrywali dzięki zdetonowaniu bomby, co znacznie polepszyło ich sytuację pieniężną. Nordavind w dwudziestej rundzie znalazło sposób na rywala, dzięki czemu w mig odrobili stratę. Finalnie okazało się jednak, że oba zespoły potrzebują jeszcze paru starć, by zakończyć to spotkanie. Z nerwami lepiej poradziła sobie ekipa cromena, która rozegrała dogrywkę wręcz perfekcyjnie i zatriumfowała 19:15.