Francuska ekipa, która bezbłędnie przeszła przez fazę grupową, zaliczyła potknięcie w ćwierćfinale. Heretics odpadło z turnieju po meczu z ALTERNATE aTTaX.

Heretics przez dwa tygodnie rozgrywek w BLAST Rising nie przegrało ani jednej mapy. kioShiMa i spółka rysowali się na największego faworyta do wygrania całego turnieju, lecz ich passę przerwało ALTERNATE aTTaX. Jedna seria best-of-three zadecydowała o końcu ich przygody w wydarzeniu organizowanym przez Fantasyexpo.

  • Germany ALTERNATE aTTaX 2:1 France Heretics

Serię otworzyła mapa Dust2, na której Niemcy wygrali pistoletówkę i już w drugiej rundzie mirbit ustrzelił ACE'a. Dzięki temu ATN aTTaX nabrało potężnego wiatru w żagle i, mimo że statystycznie na tej mapie lepiej radzą sobie atakujący, niemiecka formacja wygrała aż dziewięć z początkowych dwunastu rund. Heretics obudziło się zaraz przed zmianą stron i rzutem na taśmę poprawiło swój rezultat zgarniając ostatnie trzy punkty pierwszej połowy. To okazało się kluczowe na tej mapie, wszak po zmianie stron Francuzom udało się wykonać comeback. Lucky po raz kolejny udowodnił, że jest w niesamowitej formie, okazując się najlepszym graczem na serwerze, pozwalając swojej formacji domknąć mecz wynikiem 16:14.

Niestety dla Francuzów, kolejne dwie mapy grali pod dyktando swoich przeciwników. ALTERNATE najpierw pokazało niesamowite przygotowanie do gry na mapie Vertigo, na którym w pewnym momencie dominowali wynikiem 8:0, a następnie okazali się zdecydowanie lepiej przygotowani do gry na Overpassie. Na obydwóch mapach szczególnie wyróżniał się Robin „ScrunK” Röpke, który może nie miał największej ilości eliminacji, lecz zadawał oponentom najwięcej obrażeń.

Ostatecznie ALTERNATE aTTaX wygrało całą serię 2:1, dzięki czemu zameldowali się w półfinale, w którym zmierzą się z HAVU. Wygrany z tego pojedynku zawalczy o mistrzostwo ze zwycięzcą Nordavind kontra Endpoint. Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.