Finlandczycy pewnie pokonali kolejnych rywali, wysuwając się na prowadzenie w grupie B. Za to x-kom AGO zdołało zgarnąć pierwszą wygraną na swoje konto pokonując Giants.

  • Finland HAVU 16:10 European Union Nordavind

Pierwsza runda na Nuke'u wpadła na konto Finlandczyków, którzy efektywnie i prędko weszli na górny bombsite. HAVU przegrało jednak następną rundę, po której Nordavind zdobyło kolejne trzy. Wtedy doszło do przebudzenia doto i spółki, którzy odpalili skuteczną ofensywę i wygrali siedem rund z rzędu. Dopiero pomyślne odbicie dolnej strefy detonacyjnej przerwało złą passę Europejczyków, ale nie na długo. Ostatnia potyczka w pierwszej połowie została ponownie wygrana przez HAVU.

Nordavind udało się podłożyć bombę w drugiej pistoletówce, ale wręcz perfekcyjna celność hoody'ego, ZOREE i sAwa pomogły w szybkim odbiciu strefy i rozbrojeniu ładunku. Pomimo tego, prowadzeni przez NaToSaphiXa zawodnicy zdołali wyrwać parę rund z rąk przeciwników, ale finalnie stelarna defensywa HAVU okazała się nie do przebicia.

  • Poland x-kom AGO 16:13 Portugal Giants

W drugim spotkaniu to Portugalczycy rozpoczęli od wygranej pistoletówki. Przełamanie ze strony Jastrzębi nastąpiło w trzeciej rundzie, po której zaczęły one regularnie zwyciężać. Po bardzo krótkim czasie można było odczuć, że Dust2 to nie jest mapa dla Giants, jako że zawodnicy hiszpańskiej organizacji nie potrafili ustawiać się w defensywie. Stąd też x-kom AGO pierwszą połowę zakończyło z przewagą 11 do 4.

Kluczowym zawodnikiem w drugiej połowie Dusta okazał się Gruby, który dzięki swojej wyśmienitej celności wyrwał pistoletówkę z rąk rywali. Giants udało się co prawda wygrać kolejne trzy rundy, co zbliżyło wynik do 12:7. Z pełnym ekwipunkiem AGO wciąż mało niemałe problemy z pokonaniem oponentów, jednak świetna dyspozycja mhla na AWP nieraz wyratowała ich z opresji. Problemy za to pojawiły się na strefie detonacyjnej B, na którą fox i spółka bez problemu potrafili kilkukrotnie wejść. Zgubą Giants okazał się Furlan, który w ostatniej rundzie wstrzymał natarcie rywali, w czas na wsparcie od reszty Jastrzębi.

Więcej informacji o całym turnieju możecie znaleźć klikając tutaj. Transmisja z BLAST Rising 2020 dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.